На першому місці серед причин смертності в Україні – захворювання серцево-судинної системи. На другому – злоякісні новоутворення. Так звані зовнішні причини смерті, серед яких – і дорожньо-транспортні пригоди, у цьому сумному списку займають третю сходинку, розповідають фахівці.
ГАННА МОНЧАК, заступник головного лікаря Тернопільського міського комунального центру швидкої медичної допомоги:
«Це, приблизно, 4,5-5 тисяч людей кожного року гине внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Це найкраща, молода, працездатна верства населення дітородного віку. Звичайно, я тут навіть не говорю про те, скільки людей отримують травми, які потім, пізніше, приводять до інвалідизації».
МИКОЛА ІГНАТЧЕНКО, ст. інспектор сектору відділу управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області:
«За 10 місяців 2015 року на дорогах області всього сталося 1211 дорожньо-транспортних пригод. З них 307 дорожньо-транспортних пригод, де люди або загинули, або травмувалися. Що, порівняно, наприклад, з минулим роком, йде ріст на 1,3 %. В тих 307 дорожньо-транспортних пригодах 68 людей загинуло, 381 людина травмована».
Найбільше, розповідає Микола Ігнатченко, трапляється зіткнень. Далі йдуть наїзди на пішоходів та перекидання. Серед причин дорожньо-транспортних пригод – перевищення швидкості руху, порушення правил маневрування. А ще кермування у нетверезому стані.
МИКОЛА ІГНАТЧЕНКО, ст. інспектор сектору відділу управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області:
«За 10 місяців в минулому році було 2 дорожньо-транспортні пригоди з цієї причини. То в цьому вже є 24 такі дорожньо-транспортні пригоди».
Аби попередити, проінформувати та застерегти, з ініціативи Міністерства охорони здоров’я в Україні з 9 по 15 листопада триває тиждень безпеки дорожнього руху.
ІННА БАБ’ЯК, директор Тернопільського медичного центру безпеки дорожнього руху:
«Мета тижня безпеки дорожнього руху – об’єднати зусилля державних органів, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху. Ми розпочали тиждень безпеки дорожнього руху напередодні, з поминального молебня, який проходив у храмі Архангела Михаїла до Дня пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод. Звичайно, що у всіх церквах будуть відбуватися на протязі цього тижня поминальні молебні».
Також, серед заходів – наради та «круглі столи» в автотранспортних підприємствах, а ще – роз’яснювальна робота, в тому числі, серед дошкільнят та учнів шкіл.
До слова, більшість аварій трапляються у темну пору доби. А тому правоохоронці радять пішоходам носити на одязі світловідбивні елементи. Бути обережними закликають і водіїв, особливо – біля шкіл, зважати на гужовий транспорт та велосипедистів, а ще – вчасно змінити шини на зимові.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.