У школі №6 встановити термінал для безготівкового розрахунку за обіди для учнів планували ще у вересні. Проте, розповідає директор, ця справа потребувала більше часу, ніж здавалось.
ОЛЕКСАНДР ОСТАПЧУК, директор ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»:
«Для того, щоби встановити безкоштовний термінал необхідно було 100 карточок виготовити. Ми, через певний час, важкувато йшло, хоч ніяких затрат не було, таких матеріальних, але були просто часові затрати, в часі потрібно було деякий період, щоби на кожну сім’ю, на кожну дитину зробити карточку».
Олександр Миколайович каже, коли один із банків запропонував встановити такий термінал у школі – погодились. Адже це зручно дітям та персоналу. Тим більше, що в ліцеї навчають фінансової грамотності, і таке нововведення для школярів не лише цікаве, а й корисне.
ВЕРОНІКА СКОМОРОХОВА, учениця 5-го класу:
«Ми навчаємся бути дорослими.
– Не виникає проблем? Все зручно? Зрозуміло?
– Так.
– А як?Ти спочатку замовляєш…
– Я спочатку замовляю, потім мені кажуть, щоб я дала карточку, я даю, ну, її проводять, я ввожу ПІН-код, і дають мені чек потім.
– Це зручніше, ніж було?
– Так, це зручніше».
ТИМОФІЙ СОМПУРА, учень 5-го класу:
«Зручно, звичайно, що. Не треба ходити з кишеньковими грошима. Не треба гривні носити, а просто карточку даєш і розраховуєшся нею.
– В вас є ПІН-коди?
– Та є ПІН-коди.
– Вже звик? Користувався раніше чи це вперше?
– Користувався. Одного разу в магазині користувався вже».
Вероніка та Тимофій розповідають, в їдальні готують смачно, в них є улюблені страви і у скільки їм обійдеться обід – діти знають.
ВЕРОНІКА СКОМОРОХОВА, учениця 5-го класу:
«Я замовляю переважно макарони з відбивною або картоплю з відбивною і чай. Мені смачно.
– А скільки коштує обід?
– Ой… Мені здається до 10-ти гривень. 8 чи 9».
ТИМОФІЙ СОМПУРА, учень 5-го класу:
«Майже кожного дня я харчуюсь в їдальні і купляю пюре, і м’ясну котлету чи рибну або відбивну.
– І яка вартість? В скільки обходиться обід?
– Якщо пюре, відбивна і чай – то виходить 8 гривень».
Олександр Миколайович пояснює, таке нововведення цікаве не лише дітям, а й батькам. Адже вони можуть бачити: їла дитина в школі чи ласувала смачненьким за її межами.
ОЛЕКСАНДР ОСТАПЧУК, директор ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»:
«Карточки ми ще зробили з метою, щоби батьки мали інформацію на що тратять гроші діти. Тому що в нас тут є під боком прекрасний магазин, він для нас слугує, як ніби, допінгом після їжі. На жаль, наші діти перше їдять солодке, а потім приходять в їдальню. То щоби батьки бачили і могли підказати дітям що робити, ми якраз встановили цей термінал».
Наразі юніор-картками користуються близько 150-ти учнів 3-х-9-х класів. Проте в школі-ліцеї запевняють – незабаром можливість безготівкового розрахунку буде у всіх бажаючих школярів.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.