Лялька-мотанка, вишивка, розпис, ткацтво, різьблення, вироби зі шкіри, дерева, соломи, лози. Учні та вчителі Центру творчості дітей і юнацтва з усього різноманіття декоративно-прикладного мистецтва днями популяризували лише один його вид. Далі дізнаєтесь який.
СВІТЛАНА МИХАНЧУК, директор Центру творчості дітей та юнацтва:
«Витинанка – такий вид… старий, древній вид деоративно-прикладного мистецтва український і не тільки український, який останнім часом чомусь уже трішки забувається».
Саме витинанками, розповідає Світлана Миханчук, раніше прикрашали ікони, мисники та столи. Пригадати призабуті традиції вирішили на фестивалі декоративно-прикладної творчості. Він днями відбувся в Українському домі «Перемога». Учасниками стали практично всі мистецькі об’єднання Центру творчості, а також школярі. Вони виготовили близько двох сотень витинанок.
СВІТЛАНА МИХАНЧУК, директор Центру творчості дітей та юнацтва:
«І я вам скажу, що навіть, коли ми готувалися,, я сама не чекала такого різноманіття витинанки, різноманіття тих технік, які показали учасники».
Своїми улюбленими видами декоративно-прикладного мистецтва десятирічна Діана називає вітраж та витинанку. Майстерність дівчинка четвертий рік вдосконалює в Центрі творчості, презентувала роботи і на фестивалі.
ДІАНА, 10 років:
«Витинанки бувають різні: бувають симетричні, бувають несиметричні. В мене – симетрична витинанка. Вона називається «Дерево життя». Я без манікюрних ножиць її робила. Я використала папір і картон».
СВІТЛАНА МИХАНЧУК, директор Центру творчості дітей та юнацтва:
«Чим ще цікава витинанка? Тим, що, фактично, на теперішній час це є досить малобюджетний вид декоративно-прикладного мистецтва. Що потрібно? Папір двох кольорів, ножиці ну і мистецтво терпіння та хотіння дитини чи дорослого, того, хто буде займатися витинанкою».
До того ж, процес виготовлення нескладної витинанки займає небагато часу, вже через півгодини-годину можна побачити кінцевий результат. Переконатись у цьому дітям пропонували під час майстер-класів. За шістьма столиками вчителі передавали свій досвід малечі.
СВІТЛАНА МИХАНЧУК, директор Центру творчості дітей та юнацтва:
«Сучасна витинанка, старовинна витинанка, об’ємна витинанка, відкритка з витинанки зроблена. Тобто, все те, де можна прилучити дітей до майстерності витинанки».
МАРІЯ ГАЙДА, керівник гуртка в Центрі творчості дітей та юнацтва:
«Приготували зразки для складніших. Для молодших школярів – простіші. Ну, бачу, що складніші зразки позалишалися, вони тільки простенькі вирізають із задоволенням».
Практично всіх учасників фестивалю відзначили дипломами. А делікатна витинанка-дракон, привезена із самої Піднебесної, нагадувала дітям, що досконалості меж немає.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.