30 листопада розпочнеться друга хвиля вакцинації від поліомієліту

Автор:     Опубліковано: 26 листопадаа 2015 о 20:59    805 переглядів

В Україні триває імунізація дітей від поліомієліту. Протягом першої хвилі вакцинували дітей віком від 2 місяців до 6-ти років.

РОМАН КНИШ, головний лікар міської дитячої комунальної лікарні:

«Нами було привито більше 6,5 тис. дітей цього віку. І процент виконання по місту Тернополю сягнув 43%. Якщо брати відносно області, то це показник невеликий. Процент відказників був приблизно біля 30%. Це дуже великий процент».

Однією із причин такої статистики, Роман Книш називає те, що Тернопіль отримав вакцину на тиждень пізніше, ніж райони. Тому в обласному центрі перша хвиля імунізації проти поліомієліту тривала два тижні замість запланованих трьох. 30-го листопада розпочнуть другу хвилю вакцинації, яка триватиме до 11-го грудня.

РОМАН КНИШ, головний лікар міської дитячої комунальної лікарні:

«Включили в цей раз співпрацю з управлінням освіти і науки. Нам пішли назустріч завідуючі дитячими садочками. Для цього ми роздрукували спеціальні форми таких бланків-анкет, що ми повідомляємо батьків, яка це вакцина, для чого вона проводиться і щоб батьки дали згоду, тому що в основному це будуть щеплюватися діти капельками через рот».

Вакцина – французька та якісна, запевняють лікарі. Адже під час імунізації 6,5 тисяч дітей жодного ускладнення не зафіксували. Мама Ірина із семимісячним Артемом від імунізації також не відмовляються.

ІРИНА і АРТЕМЧИК:

«Зараз будуть у цьому місяці… ми збираємося робити повторно щеплення від поліомієліту. Цікавилися, чи хороша вакцина, чи бажано робити, не робити, бо багато ходить чуток, що не є дуже хороша вакцина. Але нам порадили і ми вирішили зробити».

Розширену третю хвиль імунізації розпочнуть уже в новому році, 11-го січня. Нею планують охопити дітей віком до 10-ти років.

РОМАН КНИШ, головний лікар міської дитячої комунальної лікарні:

«Чому до 10-ти років? Тому що діти після 10-ти років і дорослі практично поліомієлітом не хворіють».

Протягом останніх 5-ти років, розповідають медики, вакциною від поліомієліту лікарні забезпечували, але з перебоями. Втім, сьогодні в Тернопіль завезли близько двадцяти двох тисяч доз. Ними зможуть охопити всі 100 відсотків дітей, які підлягають профілактиці гострого інфекційного захворювання – поліомієліту.

залишіть коментар