Багатодітна родина з Довжанки просить пай та почесне звання

Автор:     Опубліковано: 5 листопадаа 2015 о 20:08    527 переглядів

Надія Кушнір з родиною мешкає у селі Довжанка Тернопільського району. Жінка скаржиться – коли розподіляли паї, її помилково не включили у списки. Відтоді, розповідає, шукає справедливості.

НАДІЯ КУШНІР, багатодітна мати:

«Я в 2008 році виграю суд за землю. І мені суд зобов’язав дати, в натурі, дати мені пай. Де ми не зверталися, що я не ходила, куди я не писала – все марно. По нинішній день кажуть, що нема землі в Довжанці, для мене нема землі. І мені по нинішній день не дають землі».   

Родина, розповідає пані Надія, велика. У них з чоловіком 11 дітей та 15 внуків. Загалом в будинку прописано 25 осіб. Відтак, розповідають люди, просили ділянку під забудову. Землю їм виділили, однак звести там житло вони досі не можуть.

МИХАЙЛО КУШНІР, багатодітний батько:

«Два роки тому як дали два плани. І я пішов подивився – там неможливо. Я там 4 машини матеріалів завіз, але я не скинув на своєму плані, я скинув там, де машину спинив, де годен було спинитись, там поскидав всьо. Відколи вони дали, два роки земельний не підписував, бо там неможливо. Там неможливо будуватися, то під самою гідроспорудою. А за нею ще є три гідроспоруди».

НАДІЯ КУШНІР, багатодітна мати:

«Фактично, не маю я свого житла. Я живу в мами на хаті. Мама має, крім мене, ще 2 дочки. Кому схоче, тому і запише. Ну а я з дітьми – де я піду? Чотири сімї в мене живе в хаті. В мене в хаті так, як в лікарні – ліжко на ліжку, не маю де положити спати».  

Також, скаржиться пані Надія, не дають їй і звання матері-героїні.

Подружжя розповідає: у вересні цього року навіть перекривали трасу.  І, якщо змін і далі не буде, готові зробити це знову.

Натомість, в облдержадміністрації запевняють: звернення пані Надії щодо отримання наділу у рідному селі неодноразово розглядалося органами влади. Втім, на сьогодні вільних паїв там справді немає.

ОЛЕГ УДИЧ, начальник відділу інформаційної діяльності Тернопільської ОДА:

«Розуміючи, що вільних паїв немає, їй влада запропонувала пай в сусідньому селі, відносно недалеко від її будинку. Більше того, влада провела певну роботу, з тим, щоби попросити фермера відразу взяти цей пай на обслуговування, для того, щоби людина, яка є багатодітною, яка, можливо, сама і не буде його обробляти, зразу отримувала з нього якусь користь. Адже заради цього вона цей пай і просить. Але жіночка відмовилася від паю в сусідньому селі».

Відтак, отримати пай родина зможе у випадку, якщо якийсь звільниться.

ОЛЕГ УДИЧ, начальник відділу інформаційної діяльності Тернопільської ОДА:

«Є декілька паїв, які знаходяться в спорі. В залежності від того, яке буде прийняте рішення суду, тоді ми можемо сказати, чи паї вивільняються, як такі, що були іншим надані незаконно, чи не вивільняються. І тому повторно звернення цієї жінки буде розглянуте після того, коли по оцих паях, які зараз в спорі, буде прийняте кінцеве судове рішення».

Ситуацію з наданням пані Надії звання матері-героїні коментують так:

ОЛЕГ УДИЧ, начальник відділу інформаційної діяльності Тернопільської ОДА:

«Це подання, перш ніж від обласної адміністрації вийде на рівень Києва, воно повинне пройти від сільської ради до районної адміністрації, і від районної адміністрації  до обласної адміністрації. На сьогоднішній день подання від сільської ради на те, щоб присвоїти почесне звання жінці з його села немає. Районна державна адміністрація вже зверталася з відповідним листом до голови сільської ради з приводу того, щоб розглянути можливість написання такого подання. На сьогоднішній день, поки що, подання немає».

Щодо ділянки під забудову, то, каже Олег Удич, на момент виділення землі будувати там дійсно не дозволяло її цільове призначення. Втім, запевняють в облдержадміністрації, відповідно до нового генплану, його змінять. Відтак, після завершення усіх необхідних процедур люди зможуть розпочати будівництво.

 

 

залишіть коментар