Як правильно зміцнювати імунітет розповіли лікарі

Автор:     Опубліковано: 13 листопадаа 2015 о 19:00    338 переглядів

Останній місяць осені загрожує застудами та вірусними інфекціями. Ми запитали тернополян чи зміцнюють вони свій імунітет в цей період та яким чином.

ТЕТЯНА:

«  – Звичайно.

–         А яким чином?

–          П’ю, напевно, якісь цілющі відвари.

–         Наприклад?

–         Ну, є чаї, і п’ю їх.

–         А вітаміни?

–         Нє вітаміни не вживаю».

ОЛЕКСІЙ:

«Ні. Я ітак не хворію».

ОЛЯ:

«- Лимони їм, яблука, чаї з малиною.

–         А в який період найбільше і чому?

–         Осінню і навесні.  Тому що на весні все нехватка вітамінів».

ОРЕСТ:

«- Фрукти, овочі вживаю. А вітамінів – ні.

–         А в які періоди найбільше?

–         Коли є свої. Бо з базару я мало фруктів-овочів беру, я беру свої».

Медики ж запевняють, найпоширенішими та найбільш дієвими методами зміцнення імунітету є харчування по сезону, а особливо вживання свіжовичавлених соків.

НАДІЯ БОДНАР, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Тернопіль:

«Тобто, має отримувати організм ту кількість вітамінів, мінералів, клітковини, яка необхідна організму з тих овочів чи фруктів, які на даний період року є саме найбільше, які якраз дозрівають і поспівають».

Надія Боднар пояснює, оскільки імунітет це система, яка постійно бореться з негативними зовнішніми впливами на людину, то він може ослаблюватись. Відновлювати сили для протидії вірусам організму можна допомагати. Дуже важливим у цьому плані є здоровий сон, який повинен тривати не менш, як 6-8 годин на добу.

НАДІЯ БОДНАР, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Тернопіль:

«Саме в цей час відновлюється оця наша імунна система. Якщо спати менше часу, якщо перед сном дивитися якісь жахливі фільми чи довго сидіти біля комп’ютера – організм не встигає заспокоїтися, не встигає відпочити і, відповідно, імунна система не відпочиває і це так само пагубно на неї впливає».

Останнім часом все більшої популярності набирають медикаментозні засоби для зміцнення імунітету. Тобто вітаміни у таблетках чи іншій формі. Проте Надія Боднар каже, такі препарати потрібно вживати з великою обережністю. Адже це, як і самолікування загалом, може призвести до невтішних наслідків.

НАДІЯ БОДНАР, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Тернопіль:

«Можна стимулювати свій імунітет з допомогою хімічних засобів, але це треба робити тільки порадившись з своїм сімейним лікарем і тільки під контролем лікаря».

Тому, звичайна медична консультація із спеціалістом допоможе Вам визначитись із вітамінними засобами, якщо в таких є необхідність.

залишіть коментар