Коштів на зарплати бюджетникам вистачить, запевняє влада області

Автор:     Опубліковано: 30 листопадаа 2015 о 19:00    408 переглядів

Більше ста семидесяти мільйонів гривень не вистачає на зарплату бюджетникам до кінця року – таку суму озвучують в обласній раді проспілок. Кажуть, рахували не самі, а відповідні фінансові органи.  І наголошують, наразі це не борг, а дефіцит.

АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

«Ця інформація була оприлюднена на останньому засіданні колегії обласної державної адміністрації, коли слухалося питання про виконання бюджету за 9 місяців. І саме за підрахунками фінансових органів більше 170 мільйонів гривень не вистачає на оплату праці працівникам бюджетної сфери. В розрізі галузей найбільше дефіцит коштів складає в охороні здоров’я – 90 млн, 70 млн – це освіта».

В галузі культури більше 10-ти мільйонів та ще 4 – в соціальній сфері, розповідає Андрій Присяжний. В облдержадміністрації ж запевняють, всі заплановані кошти у бюджеті є.

ВІКТОР ОВЧАРУК, заступник голови Тернопільської ОДА:

«На сьогоднішній день, в нас протягом вересня-листопада урядом виділено 236 мільйонів. Це 99 із них – бюджет вирівнювання, дотація вирівнювання, 81 мільйон виділено  на освітню і 55 на медичну галузь. Таким чином нам вдалося забезпечити повністю оплату праці і передбачені законодавством дотації на оплату праці».

Віктор Овчарук каже, окрім оплати праці, ці кошти також розраховані й на інші потреби.

 ВІКТОР ОВЧАРУК, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Крім цього, цими грошима забезпечено фінансування комунальних і енергоносіїв. А також нам вдалося по загальноосвітніх школах в деякій мірі забезпечити оснащенням кабінети фізики, математики, хімії, комп’ютерними комплексами, мультимедійними комплексами, тобто, ви бачте, що в нас, в принципі, немає проблем по недостачі фінансування бюджетних установ».

Андрій Присяжний впевнений – бюджетні недостачі у нас намагаються покрити за рахунок економії. В обласній адміністрації з цим не погоджуються.

АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

«В нас шукаються джерела для того, аби виплатити заробітну плату за рахунок економії, не за рахунок наповнення бюджету. Ну, скажімо, коли не вистачає грошей, звичайно, я би шукав, де знайти додаткові джерела для того, щоби ці гроші знайшлися. На жаль, в нас вітається інша форма пошуку грошей за рахунок економії. Тобто люди переводяться в режим неповної зайнятості, от, зокрема працівники облавтодору працюють 3 дні на тиждень. 2 дні не працюють – вже маєте, є економія. В бюджетній сфері використовуються такі форми як відпустка без збереження заробітної плати – це знову пішла економія, не заповнюються вакансії».

ВІКТОР ОВЧАРУК, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Чинним законодавством передбачені індексації, надбавки, там, за напруженість, за професійність – то це вже, як би, передбачено керівниками тих закладів, де працюють працівники. Тому їх можна, скажем так, корегувати. Законодавством передбачено, що всі виплати виплачуються в межах кошторисних призначень. Якщо є ці кошторисні призначення – значить вони отримують. А на сьогоднішній день ми достатньо дали коштів. Тобто ви розумієте – 236 мільйонів».

В обласній раді профспілок розповідають, останній квартал року часто є найважчим для бюджетних установ. Там сподіваються, виділених коштів дійсно вистачить на потреби бюджетних закладів та їхніх працівників.

залишіть коментар