На фасаді 22 школи відкрили пам’ятну дошку Віталію Лотоцькому

Автор:     Опубліковано: 12 листопадаа 2015 о 22:49    915 переглядів

Багато років тому він маленьким переступив поріг міської школи номер 22. Тоді ще ніхто не знав, що Віталію Лотоцькому судилося стати Героєм. Військовий із досвідом (в свій час він був миротворцем в Іраку) загинув на Батьківщині, під Дебальцевим, захищаючи наше мирне життя. Тепер учням 22 школи про її випускника нагадуватиме пам’ятна дошка.

ОЛЕГ КЛИМЧУК, директор Тернопільської ЗОШ №22:

«Я його навчав фізики, так, як вчитель фізики. І після школи був з ним знайомий, оскільки він заходив в гості, як кажуть, чисто так як учень, якого я особисто навчав. Він був дуже добродушний. Весь час, після закінчення школи: «Андрійович, як справи? Як життя? Що там школа?» Ну, нормальний, веселий хлопець. Жаль тільки, що життя закінчилось дуже рано».

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Віталій Лотоцький був простим добрим хлопцем: добрим учнем, добрим сином, добрим батьком. Напевно, не раз на уроках історії він чув про геройські подвиги козаків, повстанців, вчився на них. Тепер він сам став героєм. Тепер на його подвигах, на його прикладі будуть вчитися любові до держави і героїзму сьогоднішні учні і прийдешні покоління. Я впевнений, що пам’ять про Віталія залишиться не лише в історії України, не лише на цій пам’ятній дошці, але й в серцях і душах всіх тернополян». 

Вшанувати пам’ять Віталія Лотоцького прийшли учні 22 школи, вчителі, рідні та друзі.

п. ГАЛИНА, мати Віталія Лотоцького:

«29 років тому я його привела під стіни цієї школи маленьким. Його навчили в цій школі бути чесним, працьовитим, справедливим. І не зважаючи на все, що би йому не говорили, він завжди був патріотом України. І за неї віддав життя. Я дуже вам всім вдячна, що ви прийшли сьогодні, вділили час, і прийшли вшанувати пам’ять мого сина».    

п. НАТАЛІЯ, родичка Віталія Лотоцького:

«Віталік зараз є між нами. В цій дошці. І я хочу сказати: коли ви йдете ранком в школу, щоб ви пам’ятали, що є люди, які віддали життя. І щоб ви були достойні. Тому що Віталік був таким самим, як ви».

Нагадаємо, відповідно до рішення сесії міської ради, Віталій Лотоцький, а також усі тернополяни, які віддали життя у зоні АТО, є почесними громадянами нашого міста.

залишіть коментар