На Тернопільщині понад 2 тис. учасників АТО захотіли отримати землю

Автор:     Опубліковано: 6 листопадаа 2015 о 20:22    560 переглядів

З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО землею, в області такою можливістю скористалися майже дві тисячі двісті воїнів. Усі вони подали заяви на отримання ділянок.

ОЛЕГ МАЛІНСЬКИЙ, начальник управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Тернопільській області:

«Серед них, зокрема, є щодо надання дозволу на розроблення документації і щодо їх затвердження. Так, щодо надання дозволу – 1 698, та затвердження – 450 вже прийнятих рішень. 1 120 є надано дозволів на розроблення документів і 450 – це вже затверджених документацій. Із них – 566 ділянок вже переданих у власність учасникам Антитерористичної операції».

Більшість ділянок призначені для ведення індивідуального садівництва, будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, менше – для ведення особистого селянського господарства.

ОЛЕГ МАЛІНСЬКИЙ, начальник управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Тернопільській області:

«Більшість цих ділянок, які зараз пропонуються учасникам АТО, оскільки вони мають бажання для будівництва, надаються для ведення садівництва із метою десь побудови садових будиночків. На сьогоднішній день, згідно законодавства, можна отримати навіть поштовий адрес. Тобто – приписатися і без проблем використовувати земельну ділянку, тим самим не порушуючи її цільове призначення».

За жовтень на Тернопільщині прийняли понад сотню рішень про виділення земельних ділянок учасникам АТО та родинам загиблих воїнів. За місяць військовим відвели 15 земельних ділянок загальною площею 2 гектара. При оформленні документів не обходиться і без труднощів.

ОЛЕГ МАЛІНСЬКИЙ, начальник управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру у Тернопільській області:

«Десь надання дозволу і затвердження документації землеустрою та, зокрема, передача земельної ділянки у власність – ці рішення приймаються безкоштовно. А саме розроблення документації, яке лягає основою отримання прав на цю земельну ділянку, вони є платними. І оскільки не всі розробники документації доброчесно, добросовісно відносяться до того всього стосовно оформлення. Тобто, є певні недоліки в документації».

В управлінні землеустрою та охорони земель учасників АТО безкоштовно консультують відносно оформлення прав на землю та допомагають у всіх супутніх питаннях. Із детальною інформацією можна ознайомитись на сайті Головного управління Держгеокадастру в області. Посилання на нього також є на ресурсі облдержадміністрації.

залишіть коментар