Пам’ятний знак на честь Хрещення Русі оздобили мозаїкою

Автор:     Опубліковано: 3 листопадаа 2015 о 10:19    583 переглядів

Хрест, який кілька років тому встановили поблизу тернопільської набережної увесь цей час виглядав незавершено, розповідає тернопільський художник Микола Пазізін. Тому, розглянувши декілька варіантів оздоблення, його підвищення вирішили прикрасити мозаїкою – технікою, яку в Тернополі не використовували понад 20 років. В основі орнаменту – український герб і міжконфесійний хрест.

МИКОЛА ПАЗІЗІН, художник, автор композиції з мозаїки:

«Нам пощастило, що цей об’єкт відбувся, тому що матеріал для мозаїки – смальта – виготовляв Лисичанський склозавод в Луганській області і він на сьогодні на терені неконтрольованої… і взірваний».

Протягом двох місяців художник власними руками кріпив на цементний розчин шматочки смальти. До роботи долучилися і ми. Зізнатися чесно, процес вимагає великої витримки та терпіння, адже розмір кожної плиточки – лише два на два сантиметри. Загалом – їх близько 20-ти тисяч штук. Для основи Микола Пазізін використав символічні для України відтінки жовтого та блакитного. Доповнюють композицію зелений та білий. Загалом – 12 кольорів. Смальту називають вічним матеріалом, тому, переконує автор, колір орнаментальної композиції з часом залишатиметься незмінним.

МИКОЛА ПАЗІЗІН, художник, автор композиції з мозаїки:

«І я, як автор, своєю роботою задоволений і відчуваю, що результат є. З великим настроєм робив, бо маю просто бажання роботи такі виконувати. Маю великий досвід роботи виконання таких монументальних робіт. Це – понад 40 років».

Оздоблювальні роботи вже завершили. Відкриття оновленого пам’ятного знаку відбудеться незабаром.

залишіть коментар