Субсидії в Тернопільській області вже отримують близько півмільйона громадян

Автор:     Опубліковано: 13 листопадаа 2015 о 21:17    385 переглядів

Більше 146-ти тисяч представників домогосподарств області звернулися за призначенням субсидії, розповіли в обласному департаменті соціального захисту населення.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Якщо цю цифру помножити на середньостатистичну сім’ю, це 3 особи, то получається, що субсидію отримує 440 тисяч громадян. Якщо взяти кількість жителів області – приблизно мільйон, чуть більше мільйона, громадян, то, практично, ми доходим до 50% тих людей, які користуються субсидією».

Щоденно приблизна кількість звернень в області сягає тисячі. До прикладу, в Тернополі, станом на зараз, таку матеріальну допомогу держави вже призначили 22-м тисячам домогосподарств. Тим, кому субсидії ще не нарахували потрібно сплатити хоча б обов’язковий платіж – в середньому, це до 20% від загальної нарахованої суми, пояснює Вадим Боярський, адже державну допомогу нараховують з того часу, відколи Ви подали заяву.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Потім, відповідно, буде по Вашому рахунку проведений перерахунок. Субсидія призначається з місяця подання заяви. Тобто якщо заява подана в вересні, то субсидія буде в вересні призначена, потім перерахована з жовтня на опалювальний період».

Пояснили в ОДА  і те, яким чином відбувається перерахування. Якщо Ви вже подавали заяву на субсидію і Вам призначили нульову, то на опалювальний період її повинні перерахувати. Так відбувається, поки Вас не знімуть з обліку.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Зняття з обліку як призначеної субсидії, відбувається, коли людині не получається субсидія 2 звернення, тобто 2 періоди – опалювальний і неопалювальний – тоді людина знімається з обліку. Навіть тому, кому призначена субсидія нульова, чи в опалювальний чи в неопалювальний період, управління соціального захисту видає довідку про призначення такої субсидії, поки людина не знялася з обліку, ну, після 2-х звернень».

У департаменті соціального захисту наголошують, невикористання споживачами наданих державою норм аж ніяк не означає, що надалі вас можуть позбавити субсидії. Навпаки, зекономлена заявником сума, зберігається на його особовому рахунку в газопостачальній організації і її використовують надалі.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Тобто якщо людина зекономила природній газ для опалення будинку, то вона може, в принципі, взагалі нічого не платити за газ. Це буде покривати все субсидії. Вона заплатила першу обов’язкову плату, перший же ж місяць зекономила, то на наступний місяць, якщо вона зекономила, що її економія перевищує обов’язкову плату,  то вона може і обов’язкову плату не платити вже наступний місяць».

Також, зекономлені Вами кошти з минулого опалювального періоду, повинні перераховувати на наступний. Тому в департаменті соціального захисту населення просять використовувати електро- та газопостачання не більше, ніж Вам необхідно, адже, підкреслюють ще раз, на суми субсидії чи на їх призначення це не впливає.

залишіть коментар