Тернопільські студенти знову вийдуть на Євромайдан

Автор:     Опубліковано: 19 листопадаа 2015 о 19:02    350 переглядів

Наприкінці листопада 2013-го року Уряд на чолі з Миколою Азаровим призупинив процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та  Євросоюзом. Першими на це рішення відреагувала молодь, зокрема – студенти. У ніч із 21-го на 22-е листопада вони вийшли на вулиці українських міст з гаслами “Україна – це Європа”. Маршем молоді люди пройшли і в Тернополі. Так починався Євромайдан. Із тих пір минуло два роки. Згадувати про тодішні події в Тернополі будуть на Марші Гідності та Пам’ятному віче. А пам’ятати є про що, переконані організатори.

МИХАЙЛО ЖИРІВСЬКИЙ, співорганізатор «Маршу Гідності»:

«Пам’ятаю, як дівчинка (я не знаю, як її звати) от на Майдані ще зав’язала мені от цю стрічку. От вона вже рветься, чесно кажучи трохи. З бочки витягнули жаринку, от її припекли, щоб вона не розв’язувалася. Ще від того часу я цю лєнточку ношу».

Цьогорічні заходи будуть більш масштабними в порівнянні з тими, які проводили 2014-го, каже Михайло Жирівський. До організації долучилася Самооборона Майдану Тернопільщини, Автомайдан, громадська організація «Файне місто», «Пласт» та інші. 20-го листопада об 11-ій студенти зберуться біля своїх навчальних закладів, аби гуртом вирушити на майдан. Так, як це було два роки тому.

МИХАЙЛО ЖИРІВСЬКИЙ, співорганізатор «Маршу Гідності»:

«Приблизно по 25% із кожного факультету. В основному, так ми домовилися з керівництвом. Ті, хто дальше навчальні заклади… педагогічний, ТНЕУ вони сформують одну спільну колону і нею приходять на Театральний майдан. О  12-ій годині починається віче з гімну України. Ми також встановлюємо революційне піаніно».

На Театральному майдані встановлять сцену. Там і відбуватиметься Пам’ятне віче. Організатори розповідають, намагатимуться відтворити настрій Євромайдану. Тут помічними стануть плакати з тодішніми гаслами.

МИХАЙЛО ЖИРІВСЬКИЙ, співорганізатор «Маршу Гідності»:

«На цьому віче основний наш посил те, що от пройшла Революція Гідності, але молодь все ж таки залишилася певною мірою ще трошечки пасивною. Це показує результат виборів нещодавніх, що молодь не сильно проявила ініціативу і не пішла дуже сильно на вибори».

На віче обіцяють організувати вільний мікрофон. Окрім того, слово дадуть усім молодіжним лідерам, медикам, які рятували людей у Києві. Висловитися зможуть усі, на кому трималася Революція Гідності, зазначають організатори.  Не забудуть і про тих, хто сьогодні уже не на барикадах, а в окопах відстоює українську незалежність.

МИХАЙЛО ЖИРІВСЬКИЙ, співорганізатор «Маршу Гідності»:

«Так, дійсно, будемо запрошувати і воїнів АТО, які мають повне право висказати свою думку щодо того, що сталося під час Революції Гідності і того, що є зараз».

Долучитися до маршу та віче організатори запрошують усіх охочих.

залишіть коментар