Тернополяни можуть здати гривню на впорядкування кладовищ

Автор:     Опубліковано: 11 листопадаа 2015 о 19:38    547 переглядів

За результатами міського референдуму 1998 року в Тернополі запровадили добровільний збір коштів на благоустрій кладовищ.

У міській раді нагадують тернополянам про щорічний добровільний збір однієї гривні з кожного повнолітнього мешканця на благоустрій та впорядкування кладовищ. Минулого року надійшло 20 тисяч гривень. Ці кошти – цільові та досить помічні для міського бюджету, пояснюють в управлінні житлово-комунального господарства. Усіх їх витрачають виключно на зрізку старих дерев.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ, благоустрою та екології:

«Чинне законодавство говорить наступне – на кладовищах дерев не повинно бути взагалі. І взагалі, єдина територія, де можна дерево зрізати без дозволу – це на кладовищі. Ніякого дозволу не потрібно, зрізаєш і все. Чому? Тому що дерево виростає, гілки обламуються, падають, ламають намогильні споруди і це може створювати дуже-дуже багато проблем. Друге. До цих дерев практично неможливо добратися. І тому зрізка дерева – це дуже-дуже дороге задоволення».

Тому Олег Соколовський рекомендує людям не висаджувати нових дерев на міських кладовищах. Адже з часом вони розростаються і створюють неабиякі проблеми.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ, благоустрою та екології:

«Люди поставлять дорогі фундаменти. Дерева вони що? Вони ж тягнуть воду. Розумієте? І, відповідно, утворюються яри і так далі. Це ж серйозні проблеми, тому не повинно бути. Якщо  ми побачимо за кордоном, то ми бачимо, що на всіх кладовищах – виключно що? Травичка. І більше нічого немає. І це гарно дивиться і не треба ніяких дерев. От так треба робити і в нас».

Перерахувати одну гривню на рік для благоустрою міських кладовищ можна на рахунок, який ви зараз бачите на екрані. Крім того, розповідають в управлінні ЖКГ,  відтепер, кожен, хто за певних обставин не має можливості доглядати за могилою родичів, може звернутися до адміністрації кладовища. За певну суму працівники робитимуть це за вас.

Місцевий бюджет 50110000

Ідентифікаційний код 37977726

№ рахунку 31510931700002 ГУ ДКСУ у Тернопільській області

МФО 838012

Призначення платежу: цільові фонди, утворені органами самоврядування – на впорядкування кладовищ.

залишіть коментар