Тернополяни відзначили День Гідності та Свободи

Автор:     Опубліковано: 23 листопадаа 2015 о 19:40    231 переглядів

21 листопада українці відзначили  День Гідності та Свободи.

 «Небесна Сотня не просто так загинула. І якщо ми зараз скажемо: ну, пройшло 2 роки, нічого не змінилося… Воно само по собі не зміниться, потрібно кожного дня працювати над тим. І робити все, що можливо, для того, щоб ставало краще. Якщо ми сьогодні забудемо, то завтра буде знову те ж саме. Будемо знову казати – чому погано? Сьогодні дав хабара – завтра знову  може бути ще одна Небесна Сотня».

«Маємо змінюватись самі, маємо змінювати свою країну на краще і будувати незалежну і справді вільну країну для наших дітей, для наших наступних поколінь».

«Це – наші найкращі сини, які віддали життя за наше майбутнє. Хай Бог їх прийме у своє Царство небесне».  

Два роки тому саме тут почав збиратися тернопільський Майдан.  Тепер  городяни прийшли на головну площу міста,  аби пригадати події Революції Гідності та вшанувати тих, хто віддав своє життя, виборюючи краще майбутнє для України. Розпочали віче із хвилини мовчання в пам’ять полеглих Героїв. Після цього священнослужителі відправли Молебень.

МСТИСЛАВ, Архієпископ Тернопільський, керуючий Хмельницькою єпархією УАПЦ:

«Нехай всемилостивий Господь упокоїть душі тих, які віддали своє життя на Майдані, що стали Героями Небесної Сотні. І радіємо за те, що маємо таких воїнів, які захищають нас на небесах і на цій грішній землі. Нехай всемилостивий Господь допоможе нам. Слава Ісусу Христу, слава Україні!»     

Революція Гідності – це не просто революція, яка покликана змінити стару систему на нову. Це – зміни, які повинні відбутися у свідомості кожного з нас, переконаний голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Революція гідності триває. Але вона вже триває на передовій. Сьогодні ми покликані об’єднуватися всі. Як казали тоді на майдані. Не довкола прапорів партій, не довкола ідеології, а об’єднуватися довкола одного прапора – прапора держави України. І довкола пам’яті тих людей, котрі віддали життя за Україну. І віддають сьогодні».

Події останніх двох років продемонстрували найкращі якості українського народу: здатність об’єднуватися та жертвувати найдорожчим заради своєї країни, вважає міський голова Тернополя Сергій Надал. І лише спільною щоденною працею ми зможемо збудувати ту країну, заради якої стояв Майдан.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Дуже важко давати оцінку таким великим подіям через два, через п’ять або, навіть, десять років. Насправді, оцінку повинні дати згодом історики. А сьогодні нам всім, напевно, треба менше аналізувати, а більше працювати. Кожному, щодня на своєму робочому місці робити все те, заради чого стояв Майдан. Робити так, щоб країна стала сильною і могутньою. Де би кожен українець щодня відчував, що покращуються його матеріальні і побутові умови. Відчував, що країна бореться з корупцією. Відчував, що молодь має перспективу і майбутнє у цій країні».     

Крім того, в знак пошани до новітніх Героїв, учасники віча запалили лампадки на Театральному майдані.

 

залишіть коментар