Цьогоріч Тернопіль зекономив 16 тис. кВат електроенергії

Автор:     Опубліковано: 17 листопадаа 2015 о 19:30    1 120 переглядів

На вулицях Тернополя продовжують замінювати лампи на менш енергозатратні. Чи є ці заходи ефективними – дізнавалися наші кореспонденти.

Із наближенням 22 грудня, дні стають коротшими, а ночі – довшими. Якщо влітку на вулицях Тернополя світло вмикають близько 22-ї години, то сьогодні – набагато швидше. Для міста це означає використання більшої кількості електроенергії. А відповідно й коштів – на 30%, зазначає директор «Тернопільміськсвітла».  І додає, попри витрати, намагаються достатньо освітити практично всі вулиці  обласного центру.

ОЛЕГ ЛЕХІЦЬКИЙ, директор КП «Тернопільміськсвітло»:

«Правда, є райони, які збудовані в місцях, де тяжко було проложити освітлення. Такий, як Вербицького,  є на БАМі деякі вулиці, що там у свій час не проложили вуличного освітлення і там зараз поставити його неможливо. Тому зараз ЖЕКи встановлюють свої прожектори на будинках і освітлюють тут територію, щоб люди могли спокійно дійти до своїх житлових будинків».

Ще кілька десятків років тому на тернопільських вулицях встановлювали світильники  з лампами потужністю 250 Ват. Втім, уже протягом 5-ти років, розповідає Олег Лехіцький, намагаються електроенергію економити. Загалом, цьогоріч на 25-ти вулицях міста замінили майже три з половиною сотні світильників.

ОЛЕГ ЛЕХІЦЬКИЙ, директор КП «Тернопільміськсвітло»:

«Це дуже мало, звичайно. Але в межах коштів, які нам виділяють, ми це все міняємо. І ті світильники вже старі, і лампи застарі. І вони ртутні. Вони потребують певного зберігання чи утилізації. Ми зараз ставимо лампи натрієві і також частково ставимо лампи зі світлодіодним освітленням».

У результаті, цьогоріч вдалося зекономити 16 тисяч кВат електроенергії. Та оскільки тариф на неї зростає, пояснює Олег Лехіцький, фінансова ефективність від економії практично  непомітна.

ОЛЕГ ЛЕХІЦЬКИЙ, директор КП «Тернопільміськсвітло»:

«Півпроцента-процент ми зекономили. Це, звичайно, має велике значення. Якщо з кожним роком ми будемо десь трошки економити, звичайно, прийде певний час, коли буде місто дуже мало споживати».

Зокрема, цьогоріч економні світлодіодні лампи встановили у парку «Національного Відродження» та поблизу Катедри. Також ними освітили бульвари Куліша та Дмитра Вишневецького. А на вулицях Козацькій та Будного від сонячної енергії працюють знаки пішохідного переходу та вказівник напрямку руху.

2 Comments

  • 16 тисяч ват за рік – зекономили?? Це, перепрошую, 16 кВт??? Це смішно. Розберіться із термінами. Тисяча ват – це 1 кіловат!!!

залишіть коментар