Цукор в Україну можуть почати завозити з-закордону

Автор:     Опубліковано: 4 листопадаа 2015 о 18:47    352 переглядів

Попри сподівання тернополян, ціни на цукор та гречку осінню не знизились, а навіть навпаки. Тому більшість людей намагається зробити запаси.

п. ІВАН:

«Я сим не занімаюся багато.  Я заздалегідь оптом собі куплю…».

п. ГАЛИНА:

«Нє, я наразі не запаслася, але бажано це робити, тому що невідомо, що буде завтра. Не знаєш. То запасатися бажано. Бажано хоч трошки щось собі купити. Ну, звичайно, для такої дорожнечі.. то для нас, простих, трудно».

п. ГАЛИНА:

«Відчула, відчула і дуже навіть багато. І не знаю як то здибатися з тою копійкою, як то всьо… то стараємся трохи запастися».

У департаменті агропромислового розвитку Тернопільської ОДА запевняють, робити запаси не потрібно, адже невиправданий попит провокує ріст цін. Там розповідають, наприклад, зараз реальна ціна цукру є нижчою, ніж та, за яку його доводиться купувати. Враховуючи навіть те, що частину цукрових запасів будуть продавати за межі області, його більш, ніж достатньо.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА:

«Справа тут ніяк не в собівартості цукру, а просто в бажанні виробників цукру трошки заробити, користуючись попитом на цукор і наганянням паніки на ринку. Якщо ми подивимся баланси продовольчі, тоість скільки вироблено цукру, скільки у нас в запасах, скільки ми споживаємо цукру, то однозначно ми в межах області маємо цукру більше, ніж в 3 рази, ніж нам потрібно».

Проаналізувавши вартість цукру на світових біржах, у Міністерстві аграрної політики та продовольства України зробили висновок, що імпорт цього товару обійдеться дешевше, ніж його закупка в українських виробників.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА:

«Аналізуючи ціни на світових біржах, а це якщо перевести по нинішньому курсу по 8,70-8,80 за кілограм, і добавити логістику, розтаможку, мито, всі витрати, то ми виходимо на ціну в Україні трошки більше, ніж 12 гривень за кілограм. Ніяк не 13, 80 і 14 гривень, яку зараз хочуть запропонувати нам наші заводи-виробники».

Тому в Міністерстві зініціювали зняття обмежень на імпорт цукру, що викликало незадоволення вітчизняного виробника. Також в департаменті агропромислового розвитку розповіли, невиправданою сьогодні є  і вартість гречки. Тому сподіваються, незабаром вона подешевшає.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА:

«Гречки було посіяно більше і навіть, незважаючи на вкрай несприятливі погодні умови, врожай гречки достатній для наших потреб. На нинішній день ціна на гречку по опту в районі 22-х гривень за кілограм. Зрозуміло, що ми чекаємо нижчої ціни, ми бачимо ціну ринкову в районі 19-ти гривень за кілограм».

Для того, щоби внормувати цінову політику в Тернополі цими вихідними в різних мікрорайонах міста проведуть, вже традиційні, сільськогосподарські ярмарки.

 

залишіть коментар