У новому приміщенні архіву кипить робота

Автор:     Опубліковано: 18 листопадаа 2015 о 18:54    978 переглядів

Будівельні роботи в новому приміщенні обласного державного архіву, що на вулиці Карпенка, тривають. Кожного дня, розповідає директор установи Федір Полянський, там працює близько півсотні людей.

ФЕДІР ПОЛЯНСЬКИЙ, директор Державного архіву Тернопільської області:

«Це є будівельні роботи з влаштування плитки, десь поставлено в сховищах плитки 1000 метрів. Вентиляційна система – проводиться домонтаж, бо там частину робіт вже проведено. Проводиться електропроводка на першому поверсі. Проводяться роботи по облаштуванню трубопроводів. Вже вирішене питання, що буде опалюватися це приміщення, тому йде мова про запуск газової автономної котельні. Це, власне, дасть можливість того, що взимку також можна буде проводити роботи».

Наразі державний архів займає частину Архикатедрального собору. Переїзд, запевняє Федір Полянський, дасть можливість приміщення культової споруди, а також – архівних відділів райдержадміністрацій звільнити, а документи зберігатимуться в належних умовах.

ФЕДІР ПОЛЯНСЬКИЙ, директор Державного архіву Тернопільської області:

«Зараз облдержархів знаходиться в пристосованих приміщеннях, де немає відповідної вентиляції, скажемо, теплового режиму, інших характеристик. А там йде до того, що буде належним чином і пожежегасіння облаштоване, згідно нових вимог. Охорона, пожежна сигналізація, буде проводитися монтаж. Тому роботи ведуться».  

Цьогоріч на проведення робіт  держава виділила 5 мільйонів гривень. Якщо вдасться отримати ще, в установі сподіваються вже наступного року переїхати у нове приміщення.

ФЕДІР ПОЛЯНСЬКИЙ, директор Державного архіву Тернопільської області:

«По планових кошторисах, потрібно близько 18 мільйонів для проведення завершальних будівельних робіт, і 10 мільйонів – для влаштування обладнання».

До слова, в облдержадміністрації планують, що у новому приміщенні не лише зберігатимуть документи. Також там діятимуть бібліотека та центр наукових досліджень.

 

залишіть коментар