У Тернополі протягом двох днів не буде води

Автор:     Опубліковано: 3 листопадаа 2015 о 21:17    335 переглядів

Тернопіль – одне з міст, мешканцям якого пощастило споживати виключно підземну воду, зазначає очільник комунального підприємства «Тернопільводоканал». Однією з її особливостей є високий вміст природного заліза. Протягом певного часу експлуатації водопровідних мереж його осад назбирується у резервуарах чистої води і в трубах. З метою їх очистки двічі на рік – навесні та восени – проводять промивання. Тому в Тернополі та навколишніх селах від 00 годин 9-го листопада до 24-ї 10-го не буде води.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Паралельно ми використовуємо цей період для виконання інших робіт,  які неможливо зробити в той час, коли в мережі є присутня вода. Мова йде, зокрема, про заміну запірної арматури на водопровідній мережі, заміну пожежних гідрантів, виконання врізок в водопровідну мережу а також ряд ремонтних робіт на водопровідних насосних станціях».

У деяких мікрорайонах вода в домівках тернополян з’являтиметься дещо швидше. Зокрема, в центральній частині міста, на «Новому Світі» і «Старому парку» відновлювати водопостачання розпочнуть вже в понеділок, 9-го листопада, з 20-ї години. Крани решти мешканців залишатимуться сухими до 6-ї години вівторка, 10-го листопада.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Ми звертаємо увагу на другий момент. Що, коли вода почне з’являтися в мережі, не поспішати її використовувати в питних цілях, оскільки в ній ще буде частково наявний осад, який вимивається і, можливо, не всюди буде одразу вимитий повністю з мережі».

Тернополянам рекомендують завчасно запастися необхідною кількістю води. Що ж стосується днів відключення,  то її можна набрати з колонок-качалок.

ЛІДІЯ ШИМКІВ, завідувач лабораторією хіміко-бактеріологічного контролю питної води КП «Тернопільводоканал»:

«Якість води майже у всіх колонках-качалках – це є технічна вода, яка непридатна для споживання. Вона може бути в одній колонці погіршені баканалізи, в других може бути висока концентрація заліза і органолептичні властивості, кольоровість, мутність запаху».

У «Тернопільводоканалі» також наголосили на тому, що впритул наблизилися до реалізації в місті проекту будівництва станції знезалізнення в рамках підписаного договору між Україною та Світовим банком. Завдяки їй у Тернополі планове промивання водопровідних мереж робитимуть рідше.

залишіть коментар