У Тернополі збирають кров для онкохворих діток

Автор:     Опубліковано: 5 листопадаа 2015 о 20:13    462 переглядів

З 2-го листопада протягом місяця тернополяни та мешканці області можуть здати кров і допомогти онкохворим дітям. 

Тернопільщина долучилася до доброї Всеукраїнської акції «Врятуй дитині життя». «Жіноча Січ», обласна державна адміністрація та департамент охорони здоров’я проводять місячник зі збору донорської крові для дітей, які лікуються в гематологічному відділенні Тернопільської міської дитячої лікарні. Акцію також підтримали освітяни та міліція. Головний лікар обласного центру служби крові зазначає, передбачити, коли терміново знадобиться свіжа кров – неможливо, тому вона потрібна завжди.

ПЕТРО ЛУЧАНКО, головний лікар Тернопільського обласного центру служби крові:

«Сьогодні, тільки що дзвонить з міської дитячої лікарні завідуюча, яка каже, що їм вкрай треба тромбоконцентрат, бо є хвора дитинка, яка має рак крові, онкогематологія. В неї втрачає кров і якщо ми їй не заготовимо тромбоконцетрат, то вона може… знаєте, всяке може бути. Ми зараз викликали донора, який має другу мінус, зробимо концетрат і за 3-4 години ми їм зможемо віддати».

Долучився до акції і поділився своєю кров’ю очільник облдержадміністрації Степан Барна. За словами головного лікаря, раніше жоден голова Тернопільської ОДА як донор до них не приходив. Посадовець після майже годинної процедури, каже, почувається чудово.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«У Тернопільській області є 74 дитини, котрі хворі на онкозахворювання і вони потребують регулярного вливання крові, регулярних процедур із використанням крові інших людей. Я сподіваюся, що в такий спосіб кожен із нас зробить усе, щоб врятувати життя і дітей, і наших співгромадян».

Здача крові має стати правилом, вважає Петро Лучанко. Адже термін зберігання життєвонеобхідної рідини – 35 діб. Після цього кров стає непридатною для використання. І слід шукати свіжу.

ПЕТРО ЛУЧАНКО, головний лікар Тернопільського обласного центру служби крові:

«Прийшли здали, скажем, 10 чоловік. То завтра хай прийде 2 чоловіка, післязавтра – 5 чоловік і так круглий рік, щоб так робилося. Тоді буде воно завжди використано в повній мірі і не буде ніяких проблем з тим де, куди і що дівати».

У Тернополі долучитися до місячника зі збору крові для хворих діток можна за адресою: вул. Клінічна, 8.

 

залишіть коментар