У Тернополі змагалися борці з України і не тільки

Автор:     Опубліковано: 23 листопадаа 2015 о 19:30    441 переглядів

У Тернополі протягом двох днів тривав Відкритий турнір із вільної боротьби, присвячений пам’яті Богдана Сцібайла. Започаткували змагання у 1991, після трагічної загибелі тренера. Цього року – це вже 23 турнір.

ІГОР СЦІБАЙЛО, син Богдана Сцібайла, голова оргкомітету турніру:

«Ми проводимо на міжнародному рівні сьогодні. Сьогодні в нас є польська команда, яка приїхала з Варшави. Тобто, маємо столицю і українську – Київ, і маємо столицю польську тут сьогодні. Також зі всієї України приїхали дітки до нас. Це і Кривий Ріг, і Одеса, і інші міста, Львів… Вся Західна Україна – 100 %, декілька міст з Центральної і Східної України».    

Однією з особливостей цьогорічного турніру стало те, що за перемогу боролися не лише так звані «кадети», а й молодші спортсмени.

ІГОР СЦІБАЙЛО, син Богдана Сцібайла, голова оргкомітету турніру:

«Кадети – це є сьогодні 1999-2000 рік народження. Це – хлопчики 15-16 років. І це були 10 категорій хлопчиків 15-16 років. Сьогодні ми додали ще 5 категорій, власне, ще маленьких, молодших юнаків 2005 року. Тобто, дітки, яким є по 10 років».

Також, розповідає Ігор Сцібайло, цього року в якості експерименту додали одну категорію дівчат. Серед них – і 15-річна Аліна Сивак.

АЛІНА СИВАК (м. Тернопіль):

«Я займаюсь 4 роки, і… ну, не знаю, якось воно мені пішло. Просто тренер знайомий, і вирішила спробувати себе в цьому виді, і мені сподобалось. Ми їздили в цьому році літом за кордон, в Чехію. Я стала друга, на жаль, програла. І на цьому Чемпіонаті України я стала перша».   

Загалом, цього року зібралася рекордна кількість учасників: більше 200 спортсменів у складі 22 команд. Організатори доклали максимальних зусиль, щоб гостям у Тернополі було комфортно. Пригощав спортсменів ресторан «Клуб Файного міста». Богдан Бастюк зі Збаража займається боротьбою близько року, втім, за цей час встиг отримати більше десятка медалей.

БОГДАН БАСТЮК (м. Збараж):

«Мені подобається, що часто їздимо на змагання, дізнаюся багато про боротьбу. І те, що заробляю медалі. Я вже був на змаганнях і за кордоном, і в Камянці-Подільському, і  так далі».

А от 11-річний Даниїл Мельник присвятив боротьбі більшу частину свого життя, понад 6 років. Цей вид спорту, переконаний юний борець, розвиває силу волі.

ДАНИЇЛ МЕЛЬНИК (м. Рівне):

«Я за цей час побував в Білорусі, в Росії, побував на Закарпатті, побував в Збаражі і в багатьох містах України. Сила волі виробляється в тому щоб ти, наприклад, програв, щоб ти не критикував того свого противника, не критикував свого тренера, що він тебе неправильно навчив. Ти маєш сам все робити, щоб виробляти весь свій дух і щоб виробляти всю свою силу волі».

 

залишіть коментар