В області видали майже 2 тисячі «теплих кредитів»

Автор:     Опубліковано: 20 листопадаа 2015 о 21:18    425 переглядів

Уряд дав українцям шанс утеплити свої домівки, зменшити використання газу, а тим самим – заощадити кошти, розповідають представники державних банків. 

Через державні банки українці можуть оформити кредит на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів. При цьому отримати державне відшкодування затрачених коштів: від 30-ти до 70-ти відсотків. На сьогодні, в області видали майже дві тисячі таких «теплих кредитів». Понад півтори тисячі з них – в Ощадбанку.

ЯРОСЛАВ СОЛЯР, начальник філії Тернопільського обласного управління Ощадбанку:

«На сьогоднішній день електричні котли виключені з програми державної по компенсації, тому на сьогоднішній день реально працюємо тільки по придбанню котлів твердопаливних або на рідкому паливі, а також матеріалів по термоізоляції будівель».

Ярослав Соляр зазначив, на сьогодні держава повністю відшкодувала кошти по кредитах, які видали до першого вересня.

ЯРОСЛАВ СОЛЯР, начальник філії Тернопільського обласного управління Ощадбанку:

«Якщо брати по цифрах, то на котли ми видали 6 млн. 435 тис. Люди отримали 701 тис. відшкодування по придбанню котлів. По термоізолючих, утеплюючих матеріалах ми видали 21 млн. 731 тис. Люди отримали 2 млн. 254 тис. коштів на відшкодування. Це реально людям кошти ці поступили на погашення тіла кредиту».

Ще одна фінансова установа, яка бере участь в цій програмі –  «Укргазбанк». По області кредитів вони видали менше, на суму понад 5 мільйонів гривень. Відшкодування частини коштів там теж триває.

ОЛЕГ СТЕЛЬМАХ, директор Тернопільської обласної дирекції «Укргазбанк»:

«На котли і на матеріали було видано порядка 48 кредитів на загальну суму 1 млн. 42 тис. А також на енергозберігаючі матеріали було видано 210 кредитів на 4,5 млн. Компенсація, яка була отримана фактично з травня 2015-го року складала 536 тис. 680 грн. І з кожним місяцем ця компенсація зростає».

Як тільки показники температур на термометрах поповзли вниз, кількість зацікавлених людей в отримані «теплих кредитів» зросла, розповідають в обласній державній адміністрації. Зробити житло енергоефективним та заощадити кошти пропонують об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та отримувачам субсидій.

ОРЕСТ КУРИЛЯК, заступник директора департаменту архітектури, будівництва, ЖКГ та енергозбереження ТОДА:

«Для тих, хто отримує житлові субсидії – відсоток відшкодування 70. Можливо, і це настільки активізувало людей, тому що кількість мешканців, які отримують субсидії, їх доволі багато».

Програма надання «теплих кредитів» продовжується. Умови кожен охочий може дізнатися у відділеннях державних банків або на їхніх сайтах. В облдержадміністрацій також зазначають, зробивши своє житло енергоефективним, ви підвищите його вартість на ринку нерухомості.

залишіть коментар