В Тернополі урочисто відзначили День незалежності Республіки Польща

Автор:     Опубліковано: 10 листопадаа 2015 о 20:22    385 переглядів

11-го листопада свій День незалежності відзначають поляки. Цьогоріч це 97-ма річниця. Напередодні, з нагоди свята урочистий захід відбувся в Тернопільській обласній філармонії.  Голова польського культурно-освітнього товариства розповідає, зустрічаються представники цієї спільноти не лише завдяки таким датам.

ПЕТРО ФРИЗ, голова польського культурно-освітнього товариства в Тернополі:

«Завше в нас, кожного року і кожного місяця, ми друга неділя збираємся в товаристві. Тобто збирається польська громада по своїх якихось питаннях і по різних датах. Цього разу, акурат 2-га неділя місяця, то ми приурочили до Дня незалежності Польщі».

Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку, яка відвідала тернопільський захід каже, в цей день, особливо відчувається єдність поляків. Беата Бживчи запевняє, дуже важливо, що їхнє свято відзначають і за межами Польщі, а особливо в Україні.

БЕАТА БЖИВЧИ, Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку:

«Зв’язки Польщі з Україною є дуже тісними і багаторічними, так що ми дуже раді тому, що на такі запрошення і на такі святкові концерти також приходять представники місцевої влади, звичайні українці, які також хочуть разом з нами розділити цю радість».

Привітати польську спільноту із святом незалежності прийшли і представники Тернопільської міської та обласної влади.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Для мене надзвичайно важливо, як для голови обласної державної адміністрації, усвідомлювати дуже багато речей. По-перше, ту роботу, котру ви проводите, як представники українського народу, українського, одночасно і польського народу, коли підтримуєте нашу культуру, коли підтримуєте наш, український, дух, і коли підтримуєте територіальну цілісність нашої держави. Дозвольте привітати всіх, поляків і українців, з Днем незалежності Польщі».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«У нас є спільна історія, і хоча в ній були окремі драматичні моменти, але сьогодні  Польща і Україна є взірцем для всього світу – доброї співпраці, підтримки, допомоги. Ми надзвичайно вдячні Польщі за вашу підтримку в впровадженні євроінтеграції України. Ми пам’ятаєм вашу підтримку і допомогу і вдячні за неї під час подій Майдану і Революції гідності. Тому сьогодні хочу привітати. Тому сьогодні хочу привітати весь польський народ з Днем незалежності і побажати вам миру, здоров’я, благополуччя і великих Божих благословінь».

Також на заході згадали польську історію шляху до незалежності та її місце в євроспільноті. Беата Бживчи, в свою чергу, висловила сподівання на те, що Україна вже найближчим часом стане повноправною європейською країною.

БЕАТА БЖИВЧИ, Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку:

«Ми, поляки, підтримуємо, звичайно, Україну від років на цій дорозі до євроінтеграції, і ми радіємо тому, що Україна зробила так багато кроків вперед на цьому шляху. Чекаємо, щоб Україна стала повним членом Євросоюзу. Я думаю, що незабаром це буде можливо».

залишіть коментар