Володимир Ящук виготовляє кораблі у пляшках

Автор:     Опубліковано: 17 листопадаа 2015 о 20:05    1 119 переглядів

З Волині у Тернопіль завітав чоловік, який виготовляє кораблі у скляних пляшках. Вага найлегшого – лише 1 грам. А в іншому  – майже півтори тисячі деталей.

Усю світову історію кораблебудування цей чоловік привіз у Тернопіль у 8-ми коробках.

ВОЛОДИМИР ЯЩУК, майстер:

«Від 2 600 років до н. е. – там єгипетські найстаріші кораблі. До… останній я зробив корабель побудований  Люксембургом державою у 2002 році. Називається Роял Кліпер. Це – круїзний вітрильник, який ходить по Середземномор’ю і туристи можуть на ньому мандрувати».

Окрім того, майстер вітрильників у пляшках виготовляє мініатюрні кораблі з казок, легенд і художніх фільмів. Пан Володимир намагається кожну свою роботу деталізувати. Особливо, вважає, йому вдався шведський корабель. Для його виготовлення майстер використав 1 392 деталі.

ВОЛОДИМИР ЯЩУК, майстер:

«Це – флагман шведського флоту вітрильник «База». Коли його спустили на воду, він пройшов милю, відкрили гарматні порти, щоб дати залп, але вітер нахилив корабель, в ті порти почала литись вода, він затонув. Пролежавши більше 300 років, шведи його підняли і зараз він стоїть у музеї в Стокгольмі».

А норвезький вітрильник «Сорландет» будували як вантажний корабель, який перевозив вугілля.

 ВОЛОДИМИР ЯЩУК, майстер:

«Потім його зробили пасажирським. А коли німці захопили Норвегію, з нього зробили плавучу тюрму. У 45-у році під час бойових дій він затонув, а в 48-у його підняли і зробили вітрильник для навчання майбутніх капітанів і штурманів. І до цього часу він на плаву».

Вага однієї мініатюри без пляшки – в межах 3-х грамів. Бувають важчі – близько 12-ти, та легші – всього грам. Такі, як авторський корабель «Легко».

ВОЛОДИМИР ЯЩУК, майстер:

«Ніби він намальований олівцем на папері. Він складається з бамбукових паличок і такого майже прозорого капронового матеріалу».

Майструвати пан Володимир любив із дитинства. Та поштовхом до хобі стала випадковість.

ВОЛОДИМИР ЯЩУК, майстер:

«Побачили ми з товаришем світлину в журналі «Навколо світу», де був сфотографований вітрильник у пляшці. Так обговорювали цю фотографію. Я подумав, невже я щось не приклею? Навіть у пляшці. І пообіцяв зробити».

Так, у 77-му році пан Володимир змайстрував свій перший корабель у пляшці. Люди, розповідає майстер, дивуються та захоплюються його хобі і це підштовхує його не зупинятися на досягнутому. Діти з-поміж усіх вітрильників обирають один.

ВЛАД, 5 років:

«- Покажи, будь ласка, які тобі найбільше кораблі сподобалися?

(показує)

– А чому?

– Тому, що він – український і він хитається».

СВЯТОСЛАВ, 6 років:

«Мені подобається той, що з українським прапором. От оцей. Він мені подобається».

Володимир Ящук розповідає, у хобі має однодумця. Роботами дідуся захоплюється старша онука, вона допомагає виготовляти деталі для кораблів, які поповнюватимуть колекцію майстра.

залишіть коментар