За місяць тернополяни подали близько 60 петицій

Автор:     Опубліковано: 23 листопадаа 2015 о 19:05    258 переглядів

З кінця жовтня тернополяни на сайті міської ради можуть подавати свої електронні петиції та підтримувати наявні. Наразі, розповідає помічник міського голови Максим Черкашин, там вже є близько 60 таких ініціатив.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, помічник міського голови Тернополя:

«Петиції – дуже різноманітні. Здебільшого, вони стосуються житлово-комунального господарства: ремонти доріг, будинків. Також багато петицій стосуються транспорту. Наше юридичне управління, коли людина подає петицію, перевіряє, чи являється це компетенцією міської ради, чи ні, чи немає там ніяких скарг, чи немає там закликів до насильства. І лише ті, які відповідають даним вимогам, публікуються».

Після цього  близько трьох місяців триває збір голосів. Якщо ініціатива набере 250 підписів, її направляють на розгляд виконавцям – структурним підрозділам міськради. Наразі необхідну підтримку отримали дві петиції.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, помічник міського голови Тернополя:

«На одну з них вже дали відповідь, одна – ще на розгляді, і решта ще збирає голоси. Перша – це по малій архітектурній формі, яка розташована на велодоріжці в парку Шевченка. Ми рекомендуємо підприємцю перенести цю малу архітектурну форму, щоб не заважала. А друга петиція, яка зараз на розгляді – це щодо інформації про витрати, які несе міський бюджет. В нас є програма «Відкрите місто». Я думаю, що в рамках цієї програми ми зможемо якраз реалізувати це прохання, про яке йдеться в петиції».

Така форма звернень, переконаний Максим Черкашин, дозволяє зрозуміти, які проблеми турбують містян найбільше.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, помічник міського голови Тернополя:

«Тобто, коли в нас є звернення однієї людини – це одне. А коли 250 людей звертаються і кажуть, що є така проблема, і хотіли б її вирішити, або навіть вказують шляхи, можливі варіанти вирішення, то, звичайно, при прийнятті рішень це грає певну роль».

Навіть якщо петиція  не набере достатню кількість голосів, без уваги вона не залишиться, запевняє Максим Черкашин. У такому випадку  її розглядають як звичайне звернення громадян.

 

залишіть коментар