За спалювання листя можуть оштрафувати

Автор:     Опубліковано: 6 листопадаа 2015 о 20:25    497 переглядів

Восени вулиці міста вкриває жовтогарячий килим з опалого листя. Втім, палити рослинні залишки у межах населених пунктів – заборонено, попереджають комунальники. В міському управлінні ЖКГ розповідають: чимало людей не замислюються про шкоду, яку завдає спалювання опалого листя. А дарма.

СВІТЛАНА МОЛОДЕЦЬКА, головний спеціаліст-ландшафтник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ:

«Для прикладу, при спалюванні однієї тонни сухих рослинних залишків у повітря атмосферне виділяється близько 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входить ряд надзвичайно шкідливих сполук. Це такі як окиси азоту, чадний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук. Також у тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен – це така надзвичайно шкідлива речовина, яка може викликати у людини ракові захворювання».

Крім того, каже Світлана Молодецька, шкоди при горінні завдає і сміття, яке може опинитися серед листя.

СВІТЛАНА МОЛОДЕЦЬКА, головний спеціаліст-ландшафтник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ:

«При спалюванні одного поліетиленового пакету у атмосферне повітря виділяється близько 70 різноманітних шкідливих сполук, більшість з яких є отруйними для організму людини. Саме вони є причиною дертя у горлі, кашлю, і найбільше від цього потерпають люди, які схильні до різноманітних респіраторних захворювань, тонзилітів і тому подібне».

До слова, сухе листя, яке прибирають з вулиць нашого міста восени, подіти є де. Зокрема, комунальники вивозять його на іподром, а також – на кладовища для утеплення ґрунту.

СЕРГІЙ ТЛУМАЦЬКИЙ, директор СКП «Ритуальна служба»:

«Листя ми приймаємо на кладовища, це під нові поховання. В даному випадку це є Львівське нове кладовище міста Тернополя. Ми накриваємо 30 сантиметрів шаром ґрунт. У випадку, якщо сильні морози, земля так не промерзає і легше копати могили».  

Трохи інша історія з міськими парками.

СВІТЛАНА МОЛОДЕЦЬКА, головний спеціаліст-ландшафтник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ:

«Згідно правил утримання зелених насаджень в населених пунктах України, вказано, що на території парків і скверів, де є великі площі і групи дерев, забороняється згрібати листя, оскільки саме воно запобігає промерзанню ґрунту, випаровування ґрунтової вологи, і таким чином додаткові поживні речовини надходять у ґрунт».  

За спалювання листя, попереджають в управлінні ЖКГ, загрожує штраф: від 170 до 340 гривень для громадян та від 850 до 1190 гривень для посадових осіб. Якщо ви бачите палія, зазначає Світлана Молодецька, насамперед потрібно попередити його про шкоду, яку це приносить, адже, можливо, людина і не знає, що так робити не можна. Якщо ж це не дало результату, в управлінні ЖКГ радять звертатися у відділ благоустрою та екології за номером 25 49 34, або ж в Державну екологічну інспекцію в області – 25 95 82.

 

залишіть коментар