Торгівля людьми та людськими органами є своєрідними сучасними формами рабства, кажуть активісти громадської організації «Відродження нації», які 2-го грудня, у Міжнародний день боротьби за скасування рабства, влаштували флеш-моб на залізничному вокзалі Тернополя і не тільки.
ЗОРЯНА БАРЧУК, організатор акції:
«Ми сьогодні організували автопробіг. Наші автомобілі з відповідною символікою, з прапорами, починали свій рух з Чорткова, там ми мали також акцію на протязі 1-ї години. На автостанції, розповсюджували інформаційні матеріали серед населення міста Чорткова та району».
Також активісти побували в Теребовлі. Флеш-моб полягав у тому, що кількох волонтерів обв’язували стрічками, які символізували тенета рабства, а перехожі повинні були їх звільнити з такого полону. Всюди, де проводили флеш-моб, люди цікавились та намагалися допомогти, кажуть організатори.
ОКСАНА ШЛЮСАР, співорганізатор акції:
«Відразу ж розпитували що це за акція, що це за подія, що буде відбуватися і завжди знаходилися охочі, які допомагали визволити постраждалих, так ніби то. Ми дуже раді з того, що наша організація має багато волонтерів, і що студенти наших навчальних закладів з радістю підключилися до цієї акції».
Учасники акції запевняють, далеко не всі ознайомлені з темою торгівлі органами. В Україні ця проблема також є. І чим більше люди знатимуть про ситуацію, тим більше зможуть захистити себе у випадку подібної небезпеки.
ОКСАНА ШЛЮСАР, співорганізатор акції:
«Часто піднімаєм проблему торгівлі людьми, але ми говоримо, скажімо, про трудову експлуатацію чи сексуальну експлуатацію. А проблема незаконного вилучення органів, вона, як ніби то, замовчується. Але, вона з кожним роком все більше і більше людей можуть бути залучені до цієї проблеми. Можуть бути залучені, як в якості донорів, так і в якості вербувальників, тому що трансплантологія, як наука взагалі розвивається, є потреба на це. Відповідно, є люди, які в злочинному бізнесі заробляють на цьому гроші».
ЗОРЯНА БАРЧУК, організатор акції:
«На даний момент законодавством України заборонена будь-яка фінансова винагорода за трансплантацію органів. Тобто якщо людина хоче і дуже є потреба пожертвувати свій орган комусь з родичів чи з знайомих – вона це може зробити. Заробляти на цьому гроші заборонено законодавством. Єдине, що в нас дозволено, це трансплантація кісткового мозку за якісь певні кошти. На жаль, цього ніхто не знає, на жаль, люди не знають яку небезпеку таїть в собі оце вилучення органів, на скільки це шкодить для здоров’я».
Номери Національної гарячої лінії протидії торгівлі людьми ви зараз бачите на своїх екранах.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.