Третього грудня відзначають Міжнародний день інвалідів. Сьогодні у міській раді вручили подяки та подарунки людям, які попри обмежені фізичні можливості, не опускають рук, активні в суспільному житті, допомагають тим, хто опинився у схожих обставинах. Сину пані Наталії – 19. Він – аутист. Жінка каже: на жаль, суспільство ще не зовсім готове сприймати таких людей.
НАТАЛІЯ ПАРІЙ, виховує сина-аутиста:
«Аутизм має свої особливості, які неможливо змінити. Люди просто того не сприймають. Інколи доводиться і образи вислуховувати. Це дуже боляче для мене, як для мами. І для нього. Він все розуміє, і він більш закривається в собі. Тому я би просила людей і, взагалі, суспільство, більш терпимішими бути до таких людей. Десь в чомусь їм допомагати виправитися, десь просто не звертати уваги на їхні особливості. І не залишати дорослих за бортом життя».
Ставлення суспільства до людей з обмеженими можливостями, переконаний заступник міського голови Леонід Бицюра, характеризує рівень його цивілізованості. Визнає: аби зробити життя цих людей хоч трохи легшим, працювати у Тернополі ще є над чим.
ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:
«Сьогодні прозвучало доволі багато пропозицій: і по впорядкуванню транспортної мережі міста Тернополя, і по розширенню послуг реабілітаційного центру. Тут ми спілкувалися про те, яким чином підняти рівень доступності в місті Тернополі. В міській раді прийнята міська програма «Турбота». Вже зараз ми бачимо, що є певні недопрацювання по цій програмі. І ми будемо намагатися її удосконалити».
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.