Брак грошей – одна з основних проблем футболу на Тернопільщині

Автор:     Опубліковано: 4 Грудня 2015 о 21:15    289 переглядів

В обласній Федерації футболу підбили підсумки сезону. Попри те, що основне завдання – аби кожен район був представлений в обласному Чемпіонаті та в розіграші Кубку області, цьогоріч реалізувати не вдалося, загалом, кажуть, справи йдуть непогано. В області проводять чемпіонати та кубки, змагаються шкільні та студентські команди, жінки, ветерани.  Футбол на Тернопільщині, стверджує голова обласної федерації, люблять. В деяких районах команда є чи не в кожному селі.

Однак, як і раніше, існує проблема із здачею спортивних споруд в експлуатацію. Крім того, привести до ладу потрібно сільські та селищні стадіони.

ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, голова Тернопільської обласної Федерації футболу:

«Я наведу приклад. Я був на ключовому матчі в Тернопільському районі в селі Плотича. Не може бути, щоб півстадіону на 40 сантиметрів права сторона нижча, ворота металічні. Вже в нас такого в самих забитих селах немає, а Плотича, вроді, під самим містом. Я думаю, що і тернопільській районній владі треба на це звернути увагу. Бо я чесно скажу, що стидно, що в нас такий стадіон».

Годилося б, вважає Володимир Мариновський, розширити футбольну базу і у самому Тернополі. Наразі потрібно облаштувати ще бодай два поля.

ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, голова Тернопільської обласної Федерації футболу:

«Знаєте: згідно регламенту, команда, яка приїжджає, і команда-господар мають, мінімум, 45 хвилин потренуватись. В нас тренуватись команди не мають де. Всі тренуються на одному полі. І тому говорити про те, що ми можемо провести якийсь турнір, де буде залучено більше команд, – то такої можливості просто немає. Я думаю, що ми повинні все зробити для того, щоб така можливість у нас з’явилася».

Звернули увагу на звітній конференції і на поведінку команд. Зокрема, торкнулися проблеми договірних матчів.

ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, голова Тернопільської обласної Федерації футболу:

«Ви всі про це знаєте. Це писалося у всіх інтернетах, писалось у газетах. Я не буду багато зупинятись на цьому. Я думаю, що такий футбол нам не потрібен. І ті вболівальники, які ходять на кожний матч що тої, що другої команди, незалежно – дощ, сніг, град, вони розбираються в футболі і, я чесно скажу для керівників клубів, для футболістів: стидно слухати. Повірте, що вболівальники розбираються, там чесна гра чи спектакль».

Втім, основна проблема, кажуть у федерації, залишається все та ж – недостатнє фінансування команд.

ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, голова Тернопільської обласної Федерації футболу:

«В черговий раз хочу підкреслити, що виділення коштів на аматорський та дитячо-юнацький футбол – це прямий обов’язок влади. Уже у всіх районах пройшли вибори. Є нові керівники районних рад, районних адміністрацій. Я прошу не стидатись, стукати кулаками, пальцями, дзвонити, ходити, просити, звертатись до депутатів. Тому що ми уже з нового року почнемо формувати новий Чемпіонат. І ви будете думати, як проводити чемпіонати районів. Ми не можемо допустити такі приклади, як, наприклад, в цьому Чемпіонаті, що команда ФК «Борщів» знялася після першого кола через те, що в них зупинилось фінансування».   

Відтак, в обласній Федерації футболу сподіваються на розуміння та підтримку з боку влади.

залишіть коментар