Депутатська група «Тернопільщина» планує роботу на 2016 рік

Автор:     Опубліковано: 30 Грудня 2015 о 12:30    528 переглядів

Які проблеми Тернопілля вирішувати в першу чергу, з’ясовували народні депутати нашого краю з обласною та міською владою. Так міжфракційна група Верховної Ради «Тернопільщина» планувала роботу на 2016-й. Чергове засідання об’єднання відбулося у Тернополі.

Об’єдналися в єдину групу у Верховній Раді, не залежно від політичних інтересів, народні депутати від Тернопільщини вперше. Міжфракційна група з такою назвою у парламенті діє трохи менше року. Разом обранці визначають проблеми, які в області треба вирішувати терміново. Одним із перших було питання добудови незавершених об’єктів. За ініціативи голови групи «Тернопільщина» Романа Заставного, запропонували 30-річний довгобуд – обласну бібліотеку передати на баланс міста.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Добудувати за дуже короткий період часу, передбачити співфінансування або інвестора, і там зробити єдиний центр надання всіх послуг, в т.ч. і певних послуг, які будуть надаватися жителям і міста, і області. Зручне місце розташування. Можливості там – біля 11 тис. м. кв. Тому що місто має проблеми: в 6-ти корпусах розміщені органи управління міста – складно, адмініструвати складно, управляти складно, отримувати ці послуги».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«В минулому році ми радилися зі всіма депутатами, хто які бачив об’єкти щодо необхідності включення їх в програму Фонду регіонального розвитку, і ці об’єкти були відпрацьовані. Фактично в цьому році ми завершуємо 30 довгобудів з 45. Ми зайняли позицію, що ми жодного об’єкту не починаємо. Це для нас принципова позиція. Ми жодного об’єкту не почали будівництво з нуля. Ми тільки завершуємо будівництво. І це дає нам перспективу того, що в наступному році ми можемо знову більше зробити».

Крім завершення об’єктів, народні депутати закликають вберегти те, що маємо сьогодні. Під загрозою опинився стадіон, який у Тернополі запланували облаштувати біля «Орнави».

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України:

«Була виділена земля Тернопільською міською радою щодо будівництва стадіону повноцінного зі штучним покриттям. На сьогоднішній день стоїть питання у Федерації передати його або в Чернівці, або в Івано-Франківськ. Я думаю, що нам тут треба зайняти позицію і все таки відвоювати його і залишити його в місті. На сьогоднішній день стоїть питання, що потрібно не дофінансувати, а потрібно зробити основу. Основа – десь від 1 млн. до 2 млн. грн.».

Не менш важливими, ніж довгобуди, є давня проблема доріг. Народні депутати, які працюють у транспортному комітеті парламенту, запевняють, що скасовані транспортні маршрути вдасться повернути, а дорожнє покриття – відремонтувати.

ІГОР ПОБЕР, народний депутат України:

«Ми підготуємо і з Автодором, і з управлінням інфраструктури підготуємо ті питання, які є, що стосується залізниці, в нас є декілька там звернень, і вроді би за Гусятин-Київ – поїзди відновити, і ті, які на Івано-Франківськ ходили, їх познімали, що вони їдуть через Львів, об’їжджають Тернопіль, це питання ми вже вивчимо і піднімемо. Так само що стосується Автодору: питання там вирішується дуже скоро, якщо є конкретний керівник».

МИХАЙЛО ГОЛОВКО, народний депутат України:

«Пустили дорогу через Львів, а транзитна область Тернопільська получилася у відстійнику, розумієте, скраю. І всі їздять навколо Тернополя, ніхто через Тернопіль не проїжджає, ні зі сторони Львова на Хмельницький, ні зі сторони Рівного на Чернівці. І так само той Буковель – йдуть через Стрий і пішло-поїхало».

МИКОЛА ЛЮШНЯК, народний депутат України:

«Ми зможем створити дорожній фонд. Ми зараз говорим, що ми просимо в держави, давайте почитаємо: нам держава сьогодні дала для місцевого самоврядування великі надходження, і наше завдання стоїть – їх правильно використати і зробити співфінансування 50/50 і нам дадуть гроші швидше, і таким чином цю інфраструктуру всю змінити. Тому що податок на доходи фізичних осіб залишається, фіксований податок по 4-й групі оподаткування с/г 52 млн.грн. ми збирали, зараз будемо мати 100 млн.грн., а це ті самі дороги по селах».

Депутати групи «Тернопільщина» погодилися, що просити матеріальної допомоги для своєї області не соромно. Навпаки, це збільшує шанси громади вирішити нагальні проблеми.

ТАРАС ПАСТУХ, народний депутат України:

«Сьогодні я підтримую думку, що треба визнати, що ми найбідніші, сказати, що в нас нічого немає, йти і витягувати якісь преференції для Тернополя, таких, що ми самі не справимося. Давайте ми для себе продумаємо таких 3-4 «червоних картки», які ми показуємо, що ми не здатні з ними справитися, окремим законопроектом стовпимо за Тернополем.  Можливо, Суми, можливо, ще когось приєднаємо сюди».

Також нардепи визначили першочергові потреби освіти, медицини та інших галузей. Спільні засідання депутатської групи «Тернопільщина» з керівництвом області та міста планують проводити і надалі. Адже так обранці напряму дізнаються про проблеми в регіоні та швидше доносять їх до державної влади. У наступному році в Тернополі планують провести виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту, а також Міністерства освіти.

залишіть коментар