Депутати затвердили бюджет міста на 2016 рік

Автор:     Опубліковано: 23 Грудня 2015 о 21:22    518 переглядів

На останній сесії міської ради депутати затвердили бюджет Тернополя на наступний рік. Прийняли документ, кажуть в мерії, на підставі чинного законодавства, зокрема, Бюджетного та Податкового кодексів. Початкова сума находжень складатиме більше півтора мільярда гривень. В порівнянні з 2015-им, бюджет більший на 22 %.

ВІКТОРІЯ ОСТАПЧУК, заступник міського голови Тернополя:

«Проте, слід відмітити, що при розрахункових показниках на 2016 рік врахований такий показник як ріст інфляції на 12 відсотків. Тому, звичайно, сказати, що він є набагато більшим, на сьогоднішній день важко, проте, звичайно, що ріст є. І початкова цифра є досить прийнятна».

У бюджеті на 2016-ий рік врахували кошти, які виділиладержава на галузі освіти та охорони здоров’я.

ВІКТОРІЯ ОСТАПЧУК, заступник міського голови Тернополя:

«Хочу відмітити, що всі галузі, які будуть фінансуватися з міського бюджету, забезпечені заробітною платою та енергоносіями повністю на весь 2016 рік. На загальноосвітні школи та галузь охорони здоров’я, які фінансуються з державного бюджету, забезпечення заробітною платою лише на 9 з половиною місяців. Зокрема, на дані галузі, в цілому, не вистачає більше, як 62 мільйони».

З державного бюджету також надійшла субвенція на соціальні виплати, однак субвенції на пільгове перевезення окремих категорій населення в електро та автотранспорті наразі немає. Тому поки що питання, звідки фінансуватимуть ці витрати, залишаться відкритим.

Загалом, в наступному році в міськраді планують продовжити основні напрямки розвитку і модернізації міста. Серед іншого, передбачені кошти і на низку програм, до прикладу, на термомодернізацію житлового фонду.

ВІКТОРІЯ ОСТАПЧУК, заступник міського голови Тернополя:

«На сьогоднішній день в нас вже є заявки, де виготовлена проектно-кошторисна документація, для того, щоб можна було здійснити або заміну вікон, або утеплення фасадів житлових будинків. На наступний рік дана програма також буде розвиватися. Я надіюся, що на наступній сесії внесуть зміни в програму освіти і дошкільні навчальні заклади, де також ми плануємо дофінансувати, власне, на заміну вікон, утеплення даних установ».

Також у новому бюджеті передбачене дофінансування на закінчення робіт у садочку на вулиці Юності та відкриття додаткових п’яти груп в дошкільних закладах міста. Мають намір надалі розвивати і сферу охорони здоров’я, зокрема, в планах – відкриття нових амбулаторій та закупівля обладнання для перинатального центру на базі 2 лікарні.

ВІКТОРІЯ ОСТАПЧУК, заступник міського голови Тернополя:

«Планується на наступний рік також продовження робіт по житлово-комунальному господарстві. Зокрема, фінансування на дану галузь передбачено більше, як 183 мільйони. І збільшене фінансування на дану галузь на 20%. Зокрема, планується в подальшому продовжувати ремонт доріг, тротуарів, житлового фонду. Також планується облаштування і впорядкування нового кладовища, яке відкрите на вулиці Бригадній. На це передбачено більше, як 1,4 мільйона коштів».

Триватиме робота, запевняє Вікторія Остапчук, і щодо оновлення електричного транспорту. До прикладу, більше 5-ти мільйонів гривень передбачено на закупівлю та модернізацію тролейбусів.

залишіть коментар