До 20 січня тернополяни можуть помилуватися різдвяними композиціями

Автор:     Опубліковано: 25 Грудня 2015 о 21:59    509 переглядів

Оглянути різноманітні дідухи та традиційні різдвяні прикраси можуть тернополяни та гості обласного центру. Вже звичну для нашого міста виставку відкрили в Українському домі. Експонати виготовлені руками вихованців та педагогів обласного центру еколого-натуралістичної творчості. Експозицію умовно поділили на три частини. Центральна присвячена патріотичному напрямку.

ІВАН ГЕРЦ, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Наш герб – це герб хлібороба. Він невипадково усіяний злаковими рослинами, і бачимо, що він усіяний квітами маку. Тобто, те показує те, що Україна – це житниця не тільки Європи, а, мабуть, і світова. Невипадково показали ще одну цікаву композицію. Це композиція, яка присвячена  нашим Героям, які загинули, не тільки Небесної Сотні, але й тим Героям, які загинули у Антитерористичній операції. Це відома вам всім, мабуть, пісня «Пливе кача».   

Інший блок, каже Іван Герц, присвячений раціональному використанню природних ресурсів. Туди віднесли різноманітні різдвяні композиції, якими можна, до прикладу, замінити ялинку. Остання, третя частина експозиції – обряди та звичаї українського народу.

ІВАН ГЕРЦ, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Ми так символічно назвали «Українське село зустрічає Різдво». Мабуть, невипадково іще наш визначний етнограф Олекса Воропай згадував про те, що українська мова і звичаї робить нарід нацією. І от, вивчаючи звичаї і обряди українського народу, ми ще раз наголошуємо нашим вихованцям про те, що любити Україну – це перш за все».  

Не оминули увагою і різдвяних павуків.

ІВАН ГЕРЦ, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Якщо уважно придивитись до цього витвору, ми побачимо, що це, свого роду, родовід тієї чи іншої родини. І тому навіть оцей знак викликає, коли його виготовляють наші вихованці, вони викликають велике зацікавлення, вони будують родоводи своїх сімей. Тобто, ми іще раз привчаємо наших вихованців до вивчення минувшини нашого народу».

Загалом в експозиції представлено понад 50 робіт. До слова, злаки, які є основним матеріалом для виробів, вихованці центру виростили самостійно. Помилуватися різдвяними композиціями можна буде до 20 січня.

залишіть коментар