Християни готуються до зустрічі Різдва

Автор:     Опубліковано: 1 Грудня 2015 о 18:49    350 переглядів

Християни готуються гідно зустріти свято Різдва. 28 листопада розпочався один з чотирьох багатоденних постів церковного року – Пилипівка, який триватиме аж до 7 січня.

прот. ОЛЕКСІЙ ГОЛОВАЦЬКИЙ, секретар Тернопільської єпархії УПЦ КП:

«Люди запитують, чому називається піст різдвяний Пилипівка – бо якраз церква 28 числа шанує пам’ять преподобного Пилипа».

Як поводити себе у цей час? Перш за все, зазначають священнослужителі, не варто  сприймати піст як дієту. Та й виснажити свій організм – це не те, що потрібно. Адже піст – це більше, ніж просто фізичні обмеження.

прот. ОЛЕКСІЙ ГОЛОВАЦЬКИЙ, секретар Тернопільської єпархії УПЦ КП:

«Людина може обмежувати себе в їжі, може не їсти м’яса, менше споживати, постити фізично. Але піст – це не є тільки фізичний піст. Ми повинні тут розуміти. Якщо ми будемо тільки обмежувати себе в їжі, це не буде піст. Це буде дієта. Піст – це є духовне зростання, духовна праця над собою».

А тому піст, вважають священнослужителі, – це можливість наблизитися до Бога, очиститись духовно та покаятися у своїх гріхах.

прот. ОЛЕКСІЙ ГОЛОВАЦЬКИЙ, секретар Тернопільської єпархії УПЦ КП:

«В нас є традиція ходити перед Паскою до сповіді. Тобто, всі знають, що до Паски треба посповідатися, а ще краще – в останній тиждень, хоча це неправильна думка, ні. А церква вчить і священики навчають, що людина хоча б чотири рази на рік, тобто, в тих великих постах, приходила до сповіді. А ще краще – раз в місяць. І в цей піст ми повинні прийти до сповіді, щиро покаятися, позбутися якихось шкідливих звичок, обмежити себе в розвагах, більше звернутися до духовної літератури, читання Святого Письма, Псалтиря, Біблії».    

Також, каже протоієрей Олексій Головацький, в цей час варто більше молитися. Особливо важливо, коли держава переживає важкий період, молитися за наших бійців, за спокій та мир у державі.

 

залишіть коментар