Невакциновані діти можуть ходити в школу чи дитсадок

Автор:     Опубліковано: 2 Грудня 2015 о 19:25    816 переглядів

Робити чи не робити щеплення своїй дитині – таке майже шекспірівське питання нерідко постає перед батьками малюків. Втім, матусі, з якими спілкувалися наші кореспонденти, для себе відповідь, схоже, вже знайшли.

НАДІЯ:

«Так, обов’язково. Але, на жаль, не всі вакцини зараз присутні. Не всі вакцини. Ми получили, по-моєму, тільки дві – поліомієліт і першу якусь. Нема, на жаль. Я дуже би хотіла прищепити дитину, але навіть в роддомі ми не мали від туберкульозу вакцини».

НАТАЛЯ:

«Вони щеплені від народження. Так, як має бути, всі прививки роблю».

НАТАЛЯ:

«До сих пір робили. По старим принципам».

ІРА та НАДЯ:

«- Я дитині роблю щеплення, бо я хвилююся за її здоров’я і я вважаю, що я не вправі вирішувати… ну, якщо я не переживаю за свою дитину, то від здоров’я моєї дитини залежить ще здоров’я інших дітей.

– Статистика каже, що після перенесення тих хвороб, від яких робляться щеплення, ускладнення більші можуть бути, ніж від самого щеплення».

Щеплення робити потрібно, стверджують у Держсанепідслужбі. Ризик захворіти, будучи вакцинованим – менший. Якщо ж вберегти дитину від захворювання не вдалося, переконують, вона перенесе його у легшій формі. Втім, наразі, кажуть епідеміологи, постала проблема: недостатнє забезпечення імунобіологічними препаратами, зокрема, дифтерійно-правцевої групи.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»:

«Починаючи від 6 років, тобто, це в 6 років проводяться щеплення, тепер, згідно нового календаря – в 16, і кожних 10 років, у нас останнє поступлення в область було в 2012 році, в грудні. І після того ці препарати, відповідно, не поступали централізовано в область і щеплення, на жаль, такими препаратами не проводяться. Відповідно, захист населення, звичайно, мінімальний».    

Не нехтувати щепленнями радять і в міській дитячій лікарні.

ВОЛОДИМИР КУЧМА, заступник головного лікаря міської дитячої комунальної лікарні з поліклінічної роботи:

«На жаль, не завжди ми маємо вакцину, не завжди вона вчасно до нас поступає. Але, по мірі поступлення, ми повідомляємо батьків, батьки приходять на щеплення».

Щодо навчання у школі чи в садочку, то нещеплені діти, каже Володимир Кучма, мають таке ж право на освіту, як і всі інші.

ВОЛОДИМИР КУЧМА, заступник головного лікаря міської дитячої комунальної лікарні з поліклінічної роботи:

«Є комісія ЛКК, яка приймає щочетверга, з 10 до 12 години, де можуть звернутися батьки, їм видається довідка. Проводиться бесіда з батьками і видається довідка про те, що дитина в період епідеміологічного благополуччя може відвідувати дитячий дошкільний заклад. В разі виникнення будь-якого інфекційного захворювання, проти якого проводяться профілактичні щеплення, на період, коли буде виявлено таке захворювання, дитина підлягає ізоляції, тобто, дитина не відвідує дитячий дошкільний заклад до тих пір, поки не закінчиться період карантину».  

На щастя, наразі захворювань, проти яких проводиться вакцинація, каже Володимир Кучма, у Тернополі не реєстрували.  Діти, які не мають щеплень, не є небезпечними для інших. Однак, якщо у класі чи групі таких дітей багато, при циркуляції збудника у зовнішньому середовищі, ризик захворіти там вищий.

 

залишіть коментар