Обласній дитячій лікарні подарували енцефалограф

Автор:     Опубліковано: 21 Грудня 2015 о 22:17    304 переглядів

Енцефалограф для обстеження маленьких пацієнтів отримала Тернопільська обласна дитяча лікарня. В медзакладі розповідають: епілепсія займає третє місце серед захворювань нервової системи. В Україні від неї страждають 22 тисячі дітей.

ОКСАНА ЯВОРСЬКА, заступник головного лікаря Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні з поліклінічної роботи:

«Зокрема, в нашій області є 600 дітей, які хворі на епілепсію, та більше 600 дітей, які мають прояви епілепсії, але основне захворювання в них є вродженою вадою головного мозку, якимось генетичним синдромом, і супроводжується все це також пароксизмальними станами у виді епілептичних приступів. 126 дітей нашої області мають інвалідність з таким діагнозом».     

У попередженні важких наслідків, каже Оксана Яворська,  неабияку роль відіграє правильне діагностування захворювання.  Власне, для цього і використовуватимуть новий апарат.

ОКСАНА ЯВОРСЬКА, заступник головного лікаря Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні з поліклінічної роботи:

«Ми зможемо обстежувати дітей області, які приїжджають на консультацію в наш заклад,  ми зможемо диференціювати ці захворювання, і, відповідно, на вищому рівні і лікувати, і диференціювати, і проводити статистичну звітність і катамнез таких діток, і допомагати людям нашого краю». 

Придбали енцефалограф за кошти, зібрані під час двох етапів проекту «Благодійний марафон».

НАТА БЕНЧ, організатор «Благодійного марафону – 2015»:

«Фактично, перший марафон було проведено 23 травня. Сьогодні в нас грудень місяць. За півроку нам вдалося зібрати необхідну суму для того, щоб придбати цей апарат і таким чином довести всім тернополянам і жителям області: повірте, хороші справи робити можливо, головне – їх робити разом».  

ВІКТОРІЯ ФАРІОН, організатор «Благодійного марафону – 2015»:

«Сума, яку ми зібрали протягом цього періоду, становить приблизно 100 тисяч гривень. На електроенцефалограф ми загалом ми витратили 85 тисяч. І решту коштів ми зараз витрачаємо на апарати для жіночої гінекології. Про це трохи пізніше, бо це ще в процесі».

Наразі для апарата готують окремий кабінет.

Крім того, хірургічне відділення обласної дитячої лікарні отримало два функціональних ліжка чеського виробництва.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Це десь такий своєрідний подарунок вже чеської сторони на підтримку ініціативи наших волонтерів, які в цьому напрямку працюють. Більше того, я вважаю, що ми  повинні робити масовою не тільки популяризацію спорту, а ми маємо робити і масову популяризацію підтримки наших лікарень, підтримки добрих справ і підтримки ініціатив, спрямованих на покращення умов для лікування наших дітей».

 

залишіть коментар