Проїзд у тернопільських тролейбусах може подорожчати

Автор:     Опубліковано: 4 Грудня 2015 о 10:24    607 переглядів

Кожного дня на дороги Тернополя виїжджає близько 55 тролейбусів, аби відвезти городян на роботу, навчання, чи у інших справах. Це найдешевший громадський транспорт – квиток наразі можна придбати за гривню п’ятдесят. Однак вже наступного року його вартість може зрости. Востаннє, кажуть в «Тернопільелектротрансі», тарифи змінювали ще у 2012-му. Відтоді багато що змінилося. Зокрема, подорожчала електроенергія, в зв’язку з чим витрати підприємства також зросли.

АНДРІЙ МАСТЮХ, директор КП «Тернопільелектротранс»:

«Електроенергія на сьогоднішній день є в 2 рази дорожчою, ніж вона була на початку року. З 1 березня 2016 року буде знову ріст тарифу, який буде вартувати біля 98 копійок (на сьогоднішній день – 78). І з 1 вересня 2016 року – це буде в межах гривні з копійками».

Серед інших чинників, на які підприємство не має впливу, каже Андрій Мастюх, – девальвація гривні та індексація заробітної плати. Крім того, з держбюджету недостатньо фінансують відшкодування за перевезення пільгових категорій громадян.

АНДРІЙ МАСТЮХ, директор КП «Тернопільелектротранс»:

«Ми завершили, там, 2,3 млн. – заборгованість за попередній період. На 2015 рік ми просили по розрахунках, щоб нам передбачили в межах 21 мільйона. Передбачили 16 мільйонів. Тобто, якщо від 16 відняти 2,3 – то ми вже розуміємо, що ми маємо, умовно, 13,7».    

Наші сусіди, зазначає Андрій Мастюх, зокрема, Івано-Франківськ, Львів, Чернівці та Хмельницький тарифи вже підняли.

АНДРІЙ МАСТЮХ, директор КП «Тернопільелектротранс»:

«Ми трималися до останнього, і готові були б це робити, але, на жаль, прорахувавши всі моменти, прорахувавши те, що першочергово для нас стоїть, все-таки, безпека перевезення пасажирів, ми не можемо дотягнути до того, щоб тролейбуси їздили без коліс, ми не можемо дотягнути до того, щоб тролейбуси не ремонтувати, а розказувати, які ми красиві – тримаємо тариф. Тим не менше, будемо просити і міську раду, будемо просити депутатів міської ради, міського голову, щоб, все-таки, якусь частину ми щоб підняли тарифу, але щоб іншу якусь невеличку частинку міська рада десь знайшла джерела можливості компенсації».   

Як з’ясували на підприємстві, собівартість проїзду в наступному році становитиме 2 гривні 27 копійок. Розрахунки наразі передали у профільне управління міської ради.

залишіть коментар