Тернопільські породіллі отримуватимуть свідоцтва про народження дітей у пологовому

Автор:     Опубліковано: 15 Грудня 2015 о 11:35    685 переглядів

Тернопільські породіллі отримуватимуть свідоцтва про народження дитини просто у пологовому. Відповідний проект стартував у нашому місті. Поки що – лише при міській лікарні № 2.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області:

«Ми сьогодні на території міста Тернополя запроваджуєм пілотний проект по видачі свідоцтв про народження дитини безпосередньо в медичному закладі. З цією метою ми відкриваємо фронт-офіс в сусідньому кабінеті, в якому буде знаходитись у визначені дні працівник нашої організації, яка буде приймати, і, відповідно, зразу ж видавати документи про народження дитини».  

Такий процес, запевняють у лікарні, займатиме небагато часу: зранку подали  документи, і в той же день або ж на наступний, в залежності від обставин, отримали свідоцтво.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Це вперше в Тернопільській області, і, взагалі, ми ввійшли в десятку міст в Україні, де почалася видача свідоцтв про народження безпосередньо за місцем народження, що зменшує будь-які проблеми для породіль, для матерів, для батьків, вони мають можливість прямо тут отримати своє свідоцтво».

Таки зручніше – підтверджує породілля Ганна Огороднік. 11 грудня жінка вже вдруге стала мамою, відтак, порівняти має з чим.

ГАННА ОГОРОДНІК, мама маленького Дарія:

«Переважна більшість цієї бумажняної роботи в післяпологовий період припадає на батька, бо мама не в змозі всього встигати. І я рахую, що от таке нововведення, виписувати прямо в пологовому будинку, дуже гарне. Просто попросили принести паспорт чоловіка, мій, і свідоцтво про одруження. І все».

Крім того, міська лікарня номер два отримала сертифікат міжнародного зразка, який підтверджує, що якість надання послуг тут відповідає європейським вимогам.

ВІКТОР КМІТА, головний лікар міської лікарні №2:

«Так, у нас немає ще обладнання, у нас немає, скажемо, деяких речей по наданню медичної допомоги, але, тим не менше, решта протоколів і все, що ми робимо на сьогоднішній день, з тим наявним обладнанням, воно відповідає якості європейській».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Звичайно ж, залишається наше завдання – зробити все, щоб сама якість медичних послуг, саме медичне обладнання також відповідало цим європейським нормам і стандартам. Саме тому ми передбачаємо в бюджеті міста цілий комплекс заходів, передбачаємо кошти, за які плануємо придбати нове обладнання, зробити сучасний перинатальний центр, саме тут, на базі 2 лікарні. І тому, якщо цей заклад буде далі залишатися власністю міста, це буде сучасний перинатальний центр, який ми готові повністю профінансувати і підтримувати надалі».

 

залишіть коментар