Тернопільських поліцейських навчали надавати домедичну допомогу

Автор:     Опубліковано: 8 Грудня 2015 о 22:25    393 переглядів

Кожен поліцейський має знати як надавати першу допомогу, та вміти застосувати ці знання на практиці, стверджують в Тернопільському медичному університеті. З такою метою для патрульних провели інструктаж.

АРСЕН ГУДИМА, завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«Перша річ, яка їм потрібна, стандартні гумові рукавички. Тому на навчаннях ми всіх оснастили ними. Це перший момент. Дальше необхідно забезпечити і температурний режим до прибуття бригади швидкої допомоги. Ми рекомендуємо стандартні термопокривала. Зрозуміло, що засоби для забезпечення зупинки зовнішньої кровотечі повинні бути кровоспинні джгути, дальше пристрої для вентиляції».

Медики переконані такі знання поліцейським точно не завадять, адже як показала ситуація на Сході України – не всі вміють надавати домедичну допомогу.

ВІКТОР ШАЦЬКИЙ, виконуючий обов’язки керівника ГО медичного загону спецпризначення «Білі Берети»:

«В першу чергу потрібно запам’ятати для себе та вкарбувати в голові – це є алгоритм надання допомоги, що за чим робити. Якщо ти його запам’ятаєш, ти ніколи не зашкодиш, а знайдеш вихід з ситуації, що виникла. Пам’ятаючи, знаючи, вміючи руками робити, голова відключається, а руки те все роблять».

Поліцейські мали можливість відчути себе у ролі постраждалого. Вони запевняють, такі практичні уроки дають результат.

АНДРІЙ МОВЧАН, поліцейський роти ДПС:

«Такі навчання корисні, бо ми приїжджаємо на виклики різного характеру, коли є дорожньо-транспортні пригоди, є потерпілі і потрібно надавати їм першу медичну допомогу. От. І такі заняття, на мою думку, самі потрібні в нашій діяльності для того, щоб правильно вміти врятувати життя людини до приїзду швидкої допомоги».

Здобуті теоретичні знання правоохоронці будуть відпрацьовувати і практично – на навчаннях з відтворенням реальних подій спільно з іншими екстреними службами. В управлінні Національної поліції кажуть, відтепер представники дорожньо-патрульної служби будуть виїжджати на будь-які повідомлення про вибух, пожежу чи аварію. А також чергуватимуть у  складі груп швидкого реагування.

ОЛЕГ ТУРЛАЙ, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУ НПУ в Тернопільській області:

«В кожному службовому авто є медичні аптечки, але для того, щоб їх укомплектувати більше, ми проведемо спільну прес-конференцію з представниками медуніверситету і централізовано закупимо все те, що потрібно для надання 1-ї медичної допомоги”.

залишіть коментар