Тернополяни підбили підсумки року, що минає

Автор:     Опубліковано: 31 Грудня 2015 о 19:00    673 переглядів

В Тернопільській обласній державній адміністрації на перше місце 2015 року ставлять програму фінансової децентралізації. В наслідок якої,  наша область отримала близько 100 мільйонів гривень з Фонду регіонального розвитку.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Ми здійснили реконструкцію 40 об’єктів, ми вперше за всю історію Тернопільської області не сплодили чергових довгобудів, а навпаки – побудували 4 школи, збудували 3 лікарні і завершили будівництво щонайменше 7 об’єктів очисних споруд у: Ланівцях, Шумську, Збаражі, Бережанах і Хоросткові».

Також серед найважливіших подій року в ОДА відзначають формування територіальних громад та місцеві вибори, які продемонстрували проєвропейську налаштованість області. Що ж до міста, то тут є теж є чим похвалитися. Наприклад, у галузі медицини, зокрема в лікарні швидкої допомоги зазначають, у 2015 році однією із найважливіших подій можна назвати реконструкцію інфекційного відділення.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«Другим таким великим проектом, який нам вдалося зреалізувати у 15-році по масштабу – є в нас капітальний ремонт операційного блоку, де ремонт не проводився протягом останніх 20-25 років і вкінці року нам вдалося підписати меморандум про співпрацю з німецькою клінікою в Франкфурті, про обмін досвідом, про навчання наших спеціалістів в Німеччині, а також про те, що в подальшому ми будемо отримувати благодійну допомогу від німецької сторони».

Плідним був 2015-й і для обласного драматичного театру. Ірина Папуша розповідає, низка прем’єр та цікавих заходів потішила як глядачів, так і самих театралів. У Новий рік тут вступають із багажем хороших подій та великих планів.

ІРИНА ПАПУША, керівник літературно-драматичної частини Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка:

«У вересні місяці ми відзначили 100-річчя від дня заснування Лесем Курбасем першої професійної сцени в м. Тернополі. До цього був призначений і 13-й фестиваль» Тернопільські театральні вечори» і завершувався фестиваль ювілеєм театру, нам уже 85, ми водночас дуже зрілі і ще молоді, очікуємо, що для колективу театру всі значущі постановки ще попереду».

Народний депутат України і тернополянин за сумісництвом – Роман Заставний, переконаний – незважаючи на те, що рік, який минає легким не був, багато важливих речей запрацювали або почали формуватися якраз у 2015-му. Політик каже, одним із найважливіших досягнень – стала українська армія.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Інші законопроекти, які дали можливість рухатися державі в правильному напрямку – це законопроекти, пов’язані із декомунізацією України, що дуже важливо, це ті закони, які мали появитися ще два десятки років назад, це зміни до Податкового кодексу, які дали можливість наситити бюджети, місцеві бюджети, і в контексті ще законів про децентралізацію,  отримати певний ресурс і розбудовувати наші громади, будувати дороги, тротуари, благоустроєм займатися, це ті речі, які дуже важливі для кожного українця, і я думаю, що дуже важливо і для нас, для тернополян».

Тернополянам 2015-й запам’ятався по-різному.

п. АЛЛА, тернополянка:

«Був в мене ювілей, я щаслива, що я дожила до своїх років. Діти мої, правнуки живі-здорові, слава Богу, правда, далеко від нас. Планую відвідати всіх своїх родичів, щоб в них було щастя, благополуччя і щоб не боялися до нас приїжджати. Бо в мене багато в Росії – вони чось бояться до мене їхати, а я до них боюсь».

ТАРАС, тернополянин:

«Досягнення особистих цілей і розвиток – цим запам’ятався».

МИКОЛКА, тернополянин:

«Мені запам’яталося то, що ми ходили в ресторани, справляли мені День народження, ходили в суші-бари, під ялинку ходили».

ХРИСТЯ, тернополянка:

«Море, напевно, якихось позитивних емоцій, які були в цьому році, свята різні, квести, які в нас були, наприклад в коледжі».

п. ВОЛОДИМИР, тернополянин:

«Ви знаєте, це настільки складно, що позитивних подій не було, а всі негативні події – про них просто не хочеться вести мову. Саме важливе – щоб вже закінчилася війна на Сході – це буде подія №1, думаю для всієї нашої держави».

Рік, що минає, для кожного був різним. Разом із іншими тернополянами, сподіваємось, у Новому році буде чимало приємних подій, а ми висвітлюватимемо якнайбільше хороших новин.

 

залишіть коментар