У Чорткові мешканці будинку подали в суд на благодійну організацію

Автор:     Опубліковано: 24 Грудня 2015 о 21:35    1 173 переглядів

Не можуть дійти порозуміння мешканці одного з будинків у Чорткові та місцева благодійна організація. Голова останньої Тетяна Дубина  розповідає: у 2013 її молодшому сину поставили діагноз «аутизм». Шукаючи варіанти, як виховувати та розвивати дитину,  вона об’єдналася з іншими батьками дітей з особливими потребами, після чого розпочали заняття. І це, каже жінка, дало свої позитивні плоди.

ТЕТЯНА ДУБИНА, голова БО «Дім Милосердя»:

«Рік тому, коли я їздила в Київ, в лікарню імені Павлова, це є психіатрична лікарня, мій Іванко обстежується там щороку, то головний психіатр казала, що ця дитина, в нього до повної деградації 2 бали, він не належить жодним закладам. Ми приїхали цього року на обстеження, і вона сказала, що я не вірю своїм очам – дитина повністю говорить все, дитина має всі емоції, що для аутистів це неможливо. Дитина, каже, розвивається, і, каже, готуйтеся на другий рік на індивідуальне навчання».  

Спочатку, розповідає Тетяна Дубина, зустрічалися в місцевому єпархіальному управлінні, та, оскільки там умови для таких дітей не надто підходили, винайняли помешкання у 5-квартирному будинку. Через деякий час це житло придбала для них благодійниця. Тоді, запевняє жінка, розпочалися конфлікти з іншими мешканцями, мовляв, квартиру використовують не за цільовим призначенням, не для проживання.

ТЕТЯНА ДУБИНА, голова БО «Дім Милосердя»:

«Що це не може бути таке, що це організація, що не можуть ходити сюди багато людей. Це є двокімнатна малесенька квартира, де в одній кімнатці дітки граються, ліплять, займаються. В другій кімнаті маленька капличка, де щодня відбувається Служба Божа. Скільки має одна людина, наскільки голосно співати, щоб австрійський будинок, який має широкі стіни і пластикові вікна, щоб було чути надвір і сусідам? І тому це є просто абсурд і смішно».

Мешканці будинку, зі слів жінки, звернулися до суду, де їм в задоволенні позовних вимог відмовили. Тоді сусіди подали апеляцію.  Втім, суд, який відбувся 24 грудня, залишив попереднє рішення без змін. Дізнатися, яким є бачення даного конфлікту сусідами, нашій знімальній групі не вдалося – на засідання ніхто з позивачів не з’явився.

Натомість, в благодійній організації чекають можливості переїхати в нове приміщення – наразі триває будівництво реабілітаційного центру.

ТЕТЯНА ДУБИНА, голова БО «Дім Милосердя»:

«Церква нам вже побудувала 4 поверхи. Це є колишній тренажер військовий. Надіємося, що нам Бог дасть ласку, знайдемо жертводавців – то закінчимо, хоча би,  перший поверх, щоб піти з цієї вулиці. Тому що важко нам. Знаєте, виходиш як злодій, заходиш, як злодій, тільки через те, що в тебе дитина з особливими потребами».

 

залишіть коментар