У січні на тернополян чекають колядки на вокзалі та вертепи на майдані

Автор:     Опубліковано: 31 Грудня 2015 о 19:00    898 переглядів

У новорічну ніч на Театральному майдані лунатимуть святкові вітання перших осіб держави та міста. Щоправда, лише з екрану. Особливих розваг з 31 грудня на 1 січня в міській раді не планують. Кажуть: це дорого та невиправдано.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, заступник начальника міського управління культури та мистецтв:

«Показує практика, це не є дуже дешево. Це дуже дорого. І саме в 12 годині тут не є така велика кількість людей. Вони вже збираються пізніше, десь після 1, після 2 години. Кожен, думаю, має вдома родичів, дітей, батьків, якісь традиції».   

У перший день нового року усі охочі зможуть взяти участь у пам’ятних заходах з нагоди 107-ї річниці від дня народження Провідника ОУН Степана Бандери.

А 8 січня ввечері, всі, хто опиняться на залізничному вокзалі, зможуть послухати колядки та різдвяні пісні у виконанні музикантів камерного оркестру.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, заступник начальника міського управління культури та мистецтв:

«Це ми розпочали 4 роки тому. І зараз це дуже стало популярно по всій Україні. Якщо пригадуєте, і в Херсоні, і в Києві, практично, по всій Україні проходять такі акції. Наш Муніципальний Галицький камерний оркестр вже традиційно буде о 19 годині в очікувальному залі нашого залізничного вокзалу, і теж підготував цікаву новорічно-різдвяну програму для тих, хто очікує на свій далекий чи недалекий потяг».  

Для дітей 13 та 14 січня проведуть Ялинки міського голови. Цьогоріч – без Діда Мороза та Снігуроньки, зате – з діснеєвською Русалонькою. А 17 січня на Театральному майдані відбудеться фестиваль «Галицьке Різдво».

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, заступник начальника міського управління культури та мистецтв:

«Це ми плануємо в цьому році його вперше провести. Будуть залучені наші колективи, колективи з районів, міст нашої області. Будуть показані і вертепи, і різні традиційні наші Маланки, водіння кози, колядки, віншування, – все це, що відбувається в нас, особливо, на Галичині. Тому що ми не будемо зачіпати якісь інші регіони, там, східні, південні, і так далі, а саме будемо підбирати матеріал галицький наш».   

Тоді ж оголосять переможців конкурсів «Феєрія новорічного міста» та «Різдвяне диво». 19 січня, на Богоявлення, на набережній Тернопільського ставу відбудеться традиційне освячення води. Детальний перелік заходів на січень, до слова, можна переглянути на сайті Тернопільської міської ради.

залишіть коментар