У Тернополі вшановували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Автор:     Опубліковано: 15 Грудня 2015 о 11:35    431 переглядів

Вже традиційно 14 грудня в Україні відзначають День  вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Дату вибрали невипадково, адже саме в цей день у 1986 році прийняли в експлуатацію комплекс захисних споруд «саркофаг». Офіційно затвердили дату тільки в 2006 році.  Сьогодні у Тернополі  у парку Національного відродження  відбувся мітинг-реквієм в пам’ять чорнобильців-ліквідаторів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

 «Вся Україна згадує і вшановує пам’ять про ті трагічні події. В цей день ми згадуємо про героїзм героїв-чорнобильців, які ціною власного життя зупинили страшну, нікому не відому, техногенну катастрофу. В цей день ми згадуємо про героїзм і мужність чорнобильців . Ми згадуємо про безбожність, не людяність, безвідповідальність чиновників, які навіть знаючи про страшну катастрофу виводили на вулиці тисячі мирних, невинних людей».

Під час заходу голові обласної організації Всеукраїнської ГО інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» Олександру Харитонову вручили церковну нагороду «За жертовність та любов до України».

ОЛЕКСАНДР ХАРИТОНОВ, голова обласної організації ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України»:

«Чорнобильці заслуговують на краще життя. Хотів би зауважити про те, що чорнобильці не повинні виживати, а повинні жити так, як повинні жити герої».

Присутні висловили слова вдячності героям-ліквідаторам та вшанували молитвою і хвилиною мовчання усіх, хто загинув чи помер внаслідок аварії на ЧАЕС.

залишіть коментар