В ОДА підбили підсумки року, що минає

Автор:     Опубліковано: 30 Грудня 2015 о 12:30    467 переглядів

В облдержадміністрації відзвітували про підсумки роботи у 2015-му. Перш за все, констатує голова ОДА Степан Барна, жодна копійка, спрямована на розвиток інфраструктури області, не повернеться до державного бюджету. Усі 140 мільйонів гривень із Фондів регіонального розвитку та капітальних вкладів, які були спрямовані цього року на об’єкти соціального, культурного, освітнього, спортивного призначення, будуть освоєні. Є перспективи в  даному напрямку і у 2016.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Попередньо, по наших підрахунках, Фонд регіонального розвитку в наступному році – це буде приблизно 145 мільйонів гривень. Для порівняння, в цьому році – 99 мільйонів гривень. І, для порівняння, в 2014 році це була сума 14 з половиною мільйонів гривень. З них тільки було освоєно 7. Відповідно, це один з напрямків, який дасть можливість сьогодні нам напрацювати якусь спільну стратегію».

Зі слів Степана Барни, наразі в області готують пакет документів щодо проектів, які будуть претендувати на реалізацію у наступному році. Таких вже є понад 100, на загальну суму більше 300 (трьохсот) мільйонів гривень.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Проблема цього року в нас була з тим, що, коли я став головою адміністрації, фактично, вже завершувався період, коли ми могли подавати проекти по Фонду регіонального розвитку. Відповідно, всі проекти, які були подані, це були проекти, котрі можна було знайти. Які були в наявності. Які не були в багатьох випадках відкориговані. І по ходу треба було вносити і зміни до проектно-кошторисної документації, дофінансовувати».  

Попри те, у 2015-му за ці кошти реалізували низку проектів,  які, зокрема, стосуються реконструкції котелень, очисних споруд, проведення робіт в освітніх та медичних закладах.  Освоюють, звітує Степан Барна, і кошти з Фонду капітальних вкладів. Зокрема, тривають роботи в обласному перинатальному центрі.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Так, як ми домовлялися, до 31 числа об’єкт буде завершений по основних будівельних напрямках. І косметична складова, яка буде допрацьовуватись протягом двох-трьох тижнів, дасть можливість вже в кінці січня відкрити ту частину, яка називається пологовим відділенням».

Окремо в облдержадміністрації зупинилися і на питанні децентралізації. Нагадаємо, відповідно до затвердженого на останній сесії облради перспективного плану, на Тернопільщині сформували 26 територіальних громад.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Як я зазначав, за що ми боролися, так це боролися за те,  щоб громади отримали гроші. Отож: в Фонді регіонального розвитку України з 5,5 мільярда 1 мільярд 170 мільйонів спрямовані на 159 територіальних громад в Україні. Тернопільська область отримає приблизно 130 мільйонів гривень прямої державної субвенції в територіальні громади Тернопільської області».  

Серед інших здобутків цього року – відновлення роботи спиртзаводів, створення нових робочих місць. Областю,  стверджує Степан Барна, зацікавились інвестори. Щодо майбутнього, то, за словами голови ОДА, мають намір, серед іншого, взятися за вирішення питань інфраструктури, зокрема тих, що стосуються ремонту доріг,  а також – за комплексне переоснащення медичних закладів області.

залишіть коментар