В Україні хочуть запровадити інститут приватних виконавців

Автор:     Опубліковано: 8 Грудня 2015 о 22:27    551 переглядів

Вже невдовзі система виконання судових рішень в Україні може дещо змінитися. На розгляді Верховної Ради наразі перебувають два відповідні законопроекти, розповідають у державній виконавчій службі.

ЮРІЙ КОВАЛЬ, заступник начальника Управління державної виконавчої служби ГУ юстиції в області:

«Зокрема, перебуває законопроект, який прийнятий в першому читанні, – це «Про виконавче провадження», який передбачає процедуру виконання рішення суду. Цей законопроект розроблявся з врахуванням досвіду європейських країн. А також – законопроект «Про органи та посадових осіб, які здійснюють примусове виконання рішень суду та рішень інших органів та їх посадових осіб».    

Після набрання ними чинності в Україні діятиме змішана система виконання судових рішень: крім державних виконавців будуть працювати і приватні. В обласному управлінні юстиції кажуть: перш за все, метою введення такої системи є зменшення навантаження на державних виконавців. Їх кількість суттєво скоротять – майже наполовину. Тих, хто залишиться, мотивуватимуть вищою оплатою праці.

ЮРІЙ КОВАЛЬ, заступник начальника Управління державної виконавчої служби ГУ юстиції в області:

«Не секрет, що на сьогоднішній день фактичне виконання рішень в Україні є досить низьким. Такий відсоток складає 20 %. І це пов’язано з тим, що переважно до органів державної виконавчої служби на роботу приходять випускники вузів. Переважно, довго вони на роботі не затримуються, здобувають досвід, і переходять до інших установ, де заробітна плата значно вища. За рахунок скорочення штату державних виконавців буде збільшено заробітну плату для тих, хто залишиться».   

Частину роботи виконуватимуть приватні виконавці. Усі вони здаватимуть іспити, відтак, переконані у виконавчій службі, їхній професійний рівень буде досить високим.

ЮРІЙ КОВАЛЬ, заступник начальника Управління державної виконавчої служби ГУ юстиції в області:

«Єдина різниця, що приватний виконавець не зможе виконувати рішення суду або рішення інших органів і посадових осіб, які будуть стосуватись держави, тобто, стягувачем або боржником буде держава. Рішення про стягнення аліментів, рішення про конфіскацію майна, відібрання дитини. І це, практично, все. Все, що стосується дітей, держави – приватні виконавці не зможуть виконувати ці рішення».

Впровадження інституту приватних виконавців, переконаний  заступник начальника Управління державної виконавчої служби, допоможе вдосконалити якість виконання судових рішень.

Крім того, відповідно до законопроекту «Про виконавче провадження», в Україні мають намір створити Єдиний реєстр боржників, який буде у вільному доступі.

 

залишіть коментар