ВО «Автомайдан» – 2 роки

Автор:     Опубліковано: 1 Грудня 2015 о 18:48    675 переглядів

Два роки тому вони прокинулися і зрозуміли, що більше не хочуть жити так, як раніше. Невдовзі були у Києві на головному Майдані країни. Днями Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» відзначило свою другу річницю.

ІГОР ВАСИЛІВ, голова тернопільського осередку ВО «Автомайдан»:

«На Європейській площі перший раз я побачив в своєму житті, коли зібралося біля 1200 машин. Це, дійсно, була дуже велика сила, яку ми назвали «Автомайдан».   

Активісти наголошують: нікого не лобіюють на жодну посаду. Борються, насамперед, за зміну системи. Автомайданівці переконані: корупція – ось один із основних ворогів українського суспільства.

ІГОР ВАСИЛІВ, голова тернопільського осередку ВО «Автомайдан»:

«Ми вибрали для себе чотири цілі, на які ми можемо впливати. Це є прокуратура, міліція, суди і корупціонери. Корупціонери, ми рахуємо, – це саме головне, що ми маємо побороти в нашому житті. Тому що є два ворога для українського суспільства: це є Путін і корупція. Якщо ми поборемо корупцію тут, війна закінчиться на Сході автоматично. Це є наше переконання».  

Активісти тернопільського осередку розповідають: входять у декілька громадських рад при державних органах влади.

АНТОН ДУМСЬКИЙ, активіст ВО «Автомайдан»:

«Наша організація представлена в чотирьох громадських радах, а саме: управління Міністерства внутрішніх справ України, Державна фіскальна служба, податкова, обласна адміністрація Тернопільська, та департамент освіти. Закон про поліцію не передбачає створення громадської ради при поліції. Хочу наголосити, що «Автомайдан» не буде ініціатором створення даної громадської ради. Ми щиро сподіваємося, що поліцію не потрібно буде контролювати і не потрібно їй допомагати».   

На Сході, розповідають у тернопільському осередку, воюють семеро їхніх активістів. Відтак допомога бійцям АТО – це ще один із напрямків роботи. У 2014-му  тернопільські автомайданівці були серед семи громадських організацій-засновників Логістичного центру. Тепер їхні активісти увійшли в раду підтримки учасників АТО при облдержадміністрації.

НАЗАР ХАМУЛЯК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО, активіст ВО «Автомайдан»:

«І ми вже пробуємо на рівні області, хоча би, щоб в нашій області можна було достукатись, віднайти тих хлопців, проаналізувати всі їхні проблеми, щоб менший вже тягар падав на людей, а знову ж таки, по тому принципу, як говорив Ігор, щоб почала працювати влада. І помаленьку щоб там собі волонтерство вже займало якусь другу нішу, а не повністю забезпечення від А до Я, того хлопця, який йде на ротацію, чи приїхав з ротації, чи тільки йде на полігони».

Автомайданівці переконані: хоч минуле змінити неможливо, вплинути на майбутнє їм під силу.

залишіть коментар