Депутати обласної ради не виключають будівництва ГЕС на Дністрі

Автор:     Опубліковано: 4 Січня 2016 о 21:32    584 переглядів

Першу сесію Тернопільської обласної ради 2016-го року розпочали святково – із приймання від пластунів Віфлеємського вогню миру та колядок. Взявшись до роботи, обранці продовжили тему потенційного будівництва каскаду гідроелектростанцій на Дністрі. На сьогодні, до речі, в нашій області вже працює 13 ГЕС.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови ТОДА:

«Сьогодні наша гідроенергетика, мала, дає в загальну систему в рік приблизно 50 000 000 кВт годин. Її потужність не більше 11 мВт потужність наших електростанцій»

200-220 кілометрів займає каскад, який передбачає будівництво 5 низьконапірних гідроелектростанцій і однієї дериваційної ГЕС.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови ТОДА:

«На кардій гідроелектростанції повинні бути поставлені 4 гідроагрегати. 4 турбіни виробництва України, це є Харків. Кожна з яких – це є капсульні агрегати потужністю по 15 мВТ кожна. Тобто 5 на 4, то це повинна бути 20 таких гідроагрегатів. Якщо ви пам’ятаєте, т о всі наші 11 ГЕС мають потужність 11 мВт, а там буде кажда  потужністю 15 мВт»

Представники активної громадськості в сесійній залі також мали можливість висловитися. Олександр Степаненко звернув увагу на те, що будівництво ГЕС на Дністрі не може бути законним.

ОЛЕКСАНДР СТЕПАНЕНКО, лідер громадської організації:

«Жодна програма національного і обласного рівня не передбачають цих проектів. Якщо ви зазирнете до національної енергостратегії до 30-го року – там немає жодної згадки про великі ГЕС взагалі на річках України. Там йдеться про малі, міні і мікро ГЕС. Наша обласна стратегія також передбачає будівництво лише малих об’єктів. Мале – більш гармонійне,  не настільки руйнівне».

Також екологи наголошують, Дністер – це  неабияке природне багатство, і ним потрібно розпоряджатися розумно.

ОЛЕКСАНДР СТЕПАНЕНКО, лідер громадської організації:

«Ми поки що маємо Дністер, як скарб, як спадщину, як найдужче, що ми повинні передати в спадок нашим дітям і онукам, Дністер у нас ще тече, ще жива ріка. Ми ще не пустили сюди більшовиків, які зробили з Дніпра каскад технологічних водойм. Зараз новітні більшовики хочуть зробити з нашого Дністра каскад технологічних водойм. Але ті більшовики мали свої гроші, вони будували за свої, а новітні більшовики хочуть позичити в Європі, і  віддавати будуть наші діти і онуки».

Обговорювали цю проблему ще близько 3-х годин. Незважаючи на те, що громадські активісти сподівались на встановлення мораторію на будівництво каскаду ГЕС, прийняли рішення створили тимчасову комісію, яка через 3 місяці має оголосити результати своїх напрацювань. Щодо сесії загалом, то на порядку денному було 50 питань. Обласний бюджет 2016 року мали розглядати під номером 15. На момент підготовки сюжету обранці до нього так і не дійшли.

залишіть коментар