Депутати Тернопільщини прийняли бюджет області на 2016-й рік

Автор:     Опубліковано: 5 Січня 2016 о 19:20    405 переглядів

З 50-ти питань на порядку денному сесії обласної ради бюджет Тернопільщини розглядали 15-м. На головний фінансовий документ вплинув і оновлений Податковий кодекс.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА:

«На рівні держави прийнято зараз єдину ставку оподаткування податкові доходи фізичних осіб на рівні 18%. Це стосується всіх без виключення. В попередніх роках було 15% і 20 % в залежності від рівня заробітної плати. Наступний суттєвий показник – це вдвічі зменшення нарахувань на заробітну плату. Тобто зменшення єдиного соціального внеску. Він складав десь 41%, зараз складає 22%».

Такі корективи мають позитивно вплинути на легалізацію заробітної плати, запевняє директор департаменту фінансів. Важливою є і підтримка області з казни України. Основні показники трансфертів, тобто дотацій і субвенцій з державного бюджету складають близько 4-х мільярдів гривень.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА:

«Основні з них 2 показники: це мільярд сімсот одинадцять мільйонів – це пільги і субсидії населенню, ви знаєте зараз така політика в державі, і майже півтора мільярда гривень на допомоги сім’ям з дітьми і малозабезпеченим сім’ям. Власні доходи складають двісті сімдесят один мільйон гривень. З них левова частка – це двісті два мільйони гривень – податок на доходи фізичних осіб».

Степан Іванович запевняє, обласного кошторису вистачить на всі  заплановані видатки. Щодо бюджету на енергоносії, то і він закладений у повному обсязі. Тут потрібно врахувати й те, що завдяки порівняно теплому грудню, вдалося зекономити.До того ж, в державному бюджеті є стабілізаційна дотація, на яку в ОДА розраховують і цьогоріч.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА:

«Оскільки наша область менш потужна за доходною базою як інші області, тому і як компенсатор ми отримали із двох мільярдів майже сто мільйонів гривень і надіємся, що в цьому році теж такі кошти будуть, а вони будуть обов’язково тому, що резерви закладені, і в першу чергу ці кошти будуть спрямовуватися якраз на заробітну плату, ну, і енергоносії як теж захищену статтю видатків».

Загальний обсяг обласного бюджету на 2016-й рік складає більше чотирьох мільярдів гривень, а трансфер з державного бюджету – шість мільярдів.

залишіть коментар