Фотовиставку пам’яток повстанської звитяги відкрили в Тернополі

Автор:     Опубліковано: 21 Січня 2016 о 18:46    608 переглядів

До Дня Соборності України у музеї політв’язнів відкрили фотовиставку, яка демонструє  діяльність ОУН-УПА у нашій області.

УЛЯНА РИКУН, завідувач історико-меморіального музею політв’язнів:

«Дана виставка «Ми, повстанці, – сини України» презентує світлини унікальних пам’яток визвольної боротьби на Тернопільщині. Представлені світлини пам’ятників, могил, пам’ятних місць боротьби ОУН-УПА».

Побачити фотовиставку усі бажаючі можуть до 21 лютого. Нагадаємо, історико-меморіальний музей політв’язнів знаходиться на вулиці Коперника, 1.

ЛЮДМИЛА СТРОЦЕНЬ, заступник директора Тернопільської обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури:

«В нас виставка, експозиція складається з трьох блоків. Перший блок це священики – мученики за віру, які постраждали, греко-католицькі священики, які постраждали, тому що вони трималися своєї віри і допомагали, відповідно, повстанському руху. Слідуючий такий блок експозиційний – це є політичні діячі.  Також в нас є окрема група, окремий блок військовикам».

Людмила Строцень зазначає, працівники Тернопільської інспекції охорони пам’яток розробили карту-банер, яка увійде в підручники з історії краю. Там зібрана інформація про повстанське підпілля на Тернопільщині.

 

 

залишіть коментар