Громадські активісти продовжують блокувати роботу підприємства «Мегаполіс-Україна»

Автор:     Опубліковано: 13 Січня 2016 о 21:10    309 переглядів

Вже другу добу підприємство «Мегаполіс-Україна» в Тернополі не працює. Активісти громадських організацій, блокують в’їзд на територію складів. Свою позицію вони озвучували вчора.

ІВАН КОВАЛИК, активіст «Самооборони Майдану Тернопільщини»:

«Ми блокуємо склади монополіста на українському ринку, який контролює роздрібну торгівлю тютюнових виробів. Чому саме ми виступаємо проти цієї компанії? Тому що її власником є Ігор Кесаєв. Це є людина з оточення Путіна, який одночасно володіє зброярським заводом імені Дегтярьова, і фактично він є одним з найбільших постачальників зброї для російської армії, і тої самої зброї, якою захоплювали Крим, і тої ж самої зброї, якою воюють терористи на Сході  нашої країни».

Працівники ж «Мегаполіс-Україна» коментувати ситуацію на камеру відмовляються. Проте офіційну позицію підприємства надали письмово. Цитата:

 «Інформація про те, що Торгова компанія «Мегаполіс-Україна» є філіалом російської групи компаній «Мегаполіс» та входить до групи компаній «Меркурій», не відповідає дійсності. Власниками ТОВ «Торгова компанія «Мегаполіс-Україна» є фізичні особи-громадяни України, Ірландії та Великої Британії. Таким чином, серед прямих або опосередкованих власників Торгової компанії «Мегаполіс-Україна» немає ані російських компаній, ані громадян Росії, в тому числі Ігоря Кесаєва». 

Також у листі йдеться про те, що будь-які звинувачення у підтримці компанією російських терористичних формувань на Сході України є безпідставними. Адже підприємство «Мегаполіс-Україна» має проукраїнську позицію і його працівники також беруть участь у Антитерористичній операції.

 «28 співробітників компанії наразі виконують свій військовий обов’язок у зоні АТО. Компанія зберігає за ними їх робочі місця, і надає їм фінансову підтримку. Усього ж з 2014 року було мобілізовано 44 працівників ТК «Мегаполіс-Україна».

Активісти кажуть, розуміють, що на підприємстві працюють українці. Проте, це не впливає на їхню позицію щодо самої фірми.

ІВАН КОВАЛИК, активіст «Самооборони Майдану Тернопільщини» :

«Закидалося, що працівники фірми воюють на Сході країни в складі українського війська. Справді, так є, тому що працівниками фірми є прості українці, прості люди, які заробляють гроші, так би мовити. От. Ми цього і не заперечуємо. Це є прості працівники, які все одно отримують свою заробітну плату. За те, що вони працюють. Тому що в них є їхні договора, які вони оформляли, вони працюють офіційно, тобто вони свою заробітну плату отримують. Тобто ми ж не проти них бойкотуєм. І не їх пікетуєм. Ми їх прекрасно розумієм».

ІГОР ВАСИЛІВ, голова тернопільського осередку ВО «Автомайдан» :

«Перше, що я почув, що «Мегаполіс» оприлюднює, що в них немає ніякого там російського сліду, і це є повністю українська компанія – брехня, яку дуже легко перевірити. По-перше, в них повністю гарантії від російського банку. Тобто,для того,  щоб працювати з ФіліпМорісом їм треба було банківські гарантії, які будуть проплачуватись. Банківські гарантії є чисто російський капітал. Це раз, а друге – Лєо Макрохін, як вони кажуть, ірландець він чи голландець, він є генеральним директором «Мегаполіс-Росія» вот і всьо».

Активісти запевняють, як тільки Антимонопольний комітет  розгляне питання «Мегаполісу-України», вони припинять блокаду підприємства.

 ІВАН КОВАЛИК, активіст «Самооборони Майдану Тернопільщини» :

«На даний час це питання як-би вирішується і ми чекаємо сигналу з Антимонопольного комітету, тобто який буде їхній вердикт, скільки часу, поки вони не скажуть скільки часу їм потрібно для того, щоб прийняти рішення, от, доти ми будем стояти, якщо вони скажуть, наприклад там, через 2 тижні, тобто такого-то, такого-то числа буде винесене нарешті рішення по «Мегаполісу-Україна», яке вже всі чекають довший час, більше року часу це рішення не виноситься, тоді ми згідні на те, щоби припинити блокаду і чекати на їхнє рішення».

Нагадаємо, участь в пікеті тютюнового дистриб’ютора беруть активісти громадських організацій «Автомайдан», «Правий сектор», «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», «УНСО» та цивільний корпус «Азову».

залишіть коментар