На сесії міської ради говорили про податки та бюджет

Автор:     Опубліковано: 26 Січня 2016 о 19:30    358 переглядів

Депутати міської ради знову зібралися на сесію. За традицією, спершу дали виступити представникам громади. Першою взяла слово волонтер Лілія Мусіхіна.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер:

«В результаті досягнутих домовленостей з інвестором, ПП «Креатор-Буд», який здійснює забудову житлового мікрорайону по вулиці 15 Квітня, Підволочиське шосе міста Тернополя, просимо Тернопільську міську раду забезпечити виконання рішення Тернопільської міської ради №734 від 22.12.2015 шляхом надання житла, квартир орієнтовною загальною площею не менше 3 тисяч квадратних метрів особам, які брали участь в АТО та сім’ям, члени яких загинули під час участі в АТО, у новозбудованих багатоквартирних будинках».   

ІГОР ГУДА, керівник будівельної компанії «Креатор-Буд»:

«Зі свого боку, хочу засвідчити, що ми будемо спільно реалізовувати даний проект. І якраз дані квадратні метри ми будемо передавати міській раді, яка згодом буде передавати квартири бійцям АТО».

В свою чергу, міський голова Сергій Надал запевнив: на підставі звернення буде створена робоча група, і пропозиції, хто повинен отримати житло, надаватимуть самі бійці.

Також із проханням до депутатів звернулися представники  колишньої залізничної лікарні, а сьогодні – лікувально-діагностичного центру.

ЛЕСЯ ЛЕВИЦЬКА, представник лікувально-діагностичного центру:

«Оскільки фінансування наше на 1/3 від минулорічної, ми згодні, як працівники лікарні оптимізувати свою роботу, скоротитися. Але надзвичайно просимо міського голову і вас, як депутатів, підтримати нас у тому, щоб залишити для залізничників пріоритетну можливість лікуватися в нашій лікарні. З нами працює три страхові компанії, вони повністю оплачують лікування, харчування , обстеження, абсолютно все. І тому ми дуже вас просимо залишити нам стаціонарне лікування і залишити нам амбулаторне лікування в поліклініці».  

Зі своєю проблемою прийшли і представники кооперативу «Степана Бандери».

ВАСИЛЬ ДУМАНЕЦЬ, голова споживчого кооперативу «Степана Бандери»:

«Ви знаєте ці проблеми, які залишилися після Щепановського. Це – один з об’єктів. Люди були обмануті там на 60 мільйонів, які втрачені без повернення. Вирішили, що на свої гроші, деякі є вільні квартири, продаж, ми попробуємо добудувати 362 квартири. Але ми наштовхнулися на таку проблему, що всередині цього масиву нема під’їзду, і ні одної дороги: ні заїхати, ні виїхати».  

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«На «Канаді» почали будувати будинок, без жодних дозвільних документів. Вже потім, коли люди залишились обмануті, нам прийшлось легалізовувати цю землю, виділяти їм, житлово-будівельному кооперативу. Вже сьогодні є прийняті попередні рішення про поділ існуючих земельних ділянок. І, швидше всього, просто нам частину земельної ділянки доведеться в когось із співвласників вилучати, для того, щоб робити її проїзною дорогою. Прошу депутатів всіх з розумінням, якщо ці питання будуть чи на вашій комісії, чи в сесійній залі, щоб ви розуміли, про що йде мова і чому є необхідність це робити. Тому що в людей крик душі, вони вже рік часу ходять, це питання не можуть довести до ладу».  

Зрештою, вислухавши усіх охочих виступити, депутати перейшли до розгляду порядку денного. Спершу обранці підтримали внесення змін у рішення «Про місцеві податки і збори», аби привести його до вимог чинного законодавства. Стосується це, зокрема, податку на нерухомість. Раніше міська рада надавала пільги по його сплаті тернополянам, які мали квартири площею до 70-ти квадратних метрів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Зараз держава нас зобов’язала привести у відповідність, і максимальний розмір пільги – це 60 квадратних метрів. Тобто всі, хто мають квартири до 60 квадратів, не будуть сплачувати податок на нерухомість. Всі, хто мають більше 60 метрів квадратних, будуть сплачувати податок на нерухомість. І також пільга залишається  в розмірі 120 квадратних метрів для власників житлових будинків. Якщо квартира буде більша, ніж 300 квадратних метрів, а будинок – більший, ніж 500 квадратних метрів, то сума податку буде становити 25 тисяч гривень на рік». 

Хоч законодавець, каже Сергій Надал, дав можливість збільшити ставку податку на нерухомість до 3-ох відсотків, у Тернополі вона залишається на рівні 1-го.

Зміни торкнуться і власників елітного транспорту. Зі слів міського голови, за легкові автомобілі, вартістю понад 750 розмірів мінімальної зарплати, з випуску яких не минуло 5 років, теж потрібно буде сплачувати податок у розмірі 25 тисяч гривень в рік.   

Оскільки в кінці 2015 Верховна Рада прийняла Закон «Про державний бюджет України на 2016 рік» і зобов’язала місцеві органи самоврядування протягом місяця привести у відповідність свої кошториси, депутати прийняли зміни і до основного фінансового документа міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Замість того, щоб додати кошти на фінансування освітянам і медикам, держава забрала ще 50 мільйонів з цих статей, тобто, це означає, що ці 50 мільйонів автоматично, швидше за все, ляжуть на витрати міського бюджету Тернополя. Замість того, щоб ремонтувати дороги, двори, дитячі садочки, треба додавати зарплату лікарям і вчителям. Наступне питання – збільшено дохідну частину за рахунок тих податків, які зростають. Крім того, передбачено кошти, які будуть виділені для фінансування профтехучилищ і технічного коледжу, оскільки ці витрати також покладені поки що на плечі міського бюджету».  

Понад 2 мільйони гривень виділили на харчування в навчальних закладах дітей пільгових категорій. Майже стільки ж передбачили і для «Тернопільводоканалу». Ще 2 мільйони 700 тисяч гривень виділили для потреб міськтеплокомуненерго. 4 з половиною мільйони надали для фінансової підтримки комунального підприємства «Тернопільелектротранс», оскільки, зі слів міського голови, існує загроза, що держава не профінансує видатки на оплату проїзду пільгових категорій пасажирів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Крім того, передбачено кошти на співфінансування проектів, які ми подаємо для того, щоб отримати кошти з Фонду регіонального розвитку державного бюджету. Це для потреб ремонту дамби Тернопільського ставу, для ремонту 16 школи і 3 лікарні». 

Серед іншого, депутати прийняли програму підтримки ОСББ та приступили до розгляду земельних питань, яких, як повелося, в порядку денному було найбільше.

 

залишіть коментар