На Водохреще у Тернополі освятили воду

Автор:     Опубліковано: 19 Січня 2016 о 21:41    613 переглядів

19 січня християни відзначають Хрещення Господнє та Богоявлення. Не оминули увагою ці свята і у нашому місті. За традицією, на набережній Тернопільського ставу, біля підніжжя хреста, встановленого на честь 1025-річчя хрещення Русі, священнослужителі різних конфесій провели молебень та здійснили чин освячення води.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ):

«Нехай Господь благословить кожну родину, кожну сім’ю. Нехай Христос благословить кожний дім. Нехай Бог благословить Україну, щоб був мир, щоб не гинули кращі сини нашого народу, цвіт нації. Я заохочую всіх вас: молімося, молімося за Боже благословення і за Україну».

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Нехай це свято для кожного з нас буде засобом не лише для того, щоб порадіти тому, що Господь на Йордані відкрив для нас всіх шлях до покаяння, що Господь прийшов для того, щоб відкрити для нас шлях на небеса, але і приводом для того, щоб кожен з нас задумався, що ми можемо ще зробити для свого народу, для своєї держави, для братів і сестер-українців».

МСТИСЛАВ, Архієпископ Тернопільський, керуючий Хмельницькою єпархією УАПЦ:

«Нехай охрещений Господь-Спаситель, який, омиваючи в йорданських водах  всі гріховні пута ось цього людства, допоможе і скріпить кожного з нас. Щоб радість Богоявлення, переповнюючи наші серця, закликала до більш істинної праці, до милосердя, співпереживання і достатку благочестя. Отже ж, нехай Господь всемилостивий допомагає кожному з нас. Христос Хрещається! У річці Йордані!» 

Не забувати у цей святковий день про тих, хто захищає нас на Сході, закликали тернополян та гостей міста і місцеві представники влади.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Сьогодні наші серця наповнюються любов’ю і милосердям. Сьогодні ми повинні пам’ятати не тільки про добро, але й творити його. Сьогодні ми повинні пам’ятати про тих людей, які потребують від нас допомоги та уваги. Особливо ми сьогодні повинні пам’ятати тих захисників і тих воїнів, які оберігають наш мирний сон та спокій».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Сьогодні якраз в нас річниця захисників Донецького аеропорту. Це більше, як 240 днів хлопці, українці, захищали для нас надзвичайно важливий об’єкт. Вони віддали свої життя. Але вони це робили з вірою в Господа Бога, з вірою в Україну».

До слова, попри робочий час, участь у молебні взяли чимало тернополян.

НАДІЯ:

«Сьогодні Бог хрестився. І дуже-дуже велике для України свято. Води набрали, зараз прийдемо, дамо внучкам, дітям.  Всі будуть пити і Бога прославляти».

ВАСИЛЬ та НАДІЯ:

«- Ми щорічно сюди приходимо.

– Щоб об’єднати з людьми свято, щоб розділити радість, для того, щоб наша Україна була вільною, незалежною і люди тут жили щасливо».

Вже сьомий рік поспіль священнослужителі освячують воду і  на водопровідних насосних станціях комунального підприємства «Тернопільводоканал». Люди вірять, що  вода від цього набирає цілющих властивостей.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Вода набуває чудодійних властивостей ще, навіть, напередодні дня Богоявлення, з вечірніми богослужіннями. І протягом всього дня сьогоднішнього вона зберігає свої властивості. Поступово, звичайно, ці властивості загасають».

СЕРГІЙ НАДАЛ,  міський голова Тернополя:

«На жаль є в Тернополі люди, які не мають можливості піти в цей час, вийти з дому, тому робимо таке символічне освячення, щоб по тернопільських мережах, по тернопільських трубах, з кранів тернополян текла освячена вода, змивала всю нечисть, давала всім людям сили, здоров’я і натхнення».

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, настоятель Архикатедрального собору УГКЦ:

«Сьогодні свято, коли ми приходимо, щоб в річці Йордані набратися безмежної любові, любові Бога до людини. Господь Бог сам приходить, щоб нам вказати свою велич».

Також з 19 січня традиційно священнослужителі розпочнуть освячувати домівки усіх охочих тернополян.

 

залишіть коментар